HomeCalifornia

Bay Area dusi się najgorszym powietrzem na świecie

Bay Area dusi się najgorszym powietrzem na świecie

Stan powietrza w Bay Area znajduje się na poziomie krytycznym od wielu tygodni, przez szalejąca na obszarze pożary. Niestety korzystne warunki pogodowe, które powodowały pomarańczowa poświatę nad okolicą przeminęły. Teraz całe wiele obszarów Bay Area zmaga się z najgorszymi wynikami jakości powietrza na świecie.

Prognoza pogody nie zapowiada wiatrów, zgodnie z zapowiedziami National Weather Service. Oznacza to opadanie pyłu i popiołu, koncentrując trujące substancje na niskich poziomach. Mieszkańcy Bay Area nie będą mieli czym oddychać przez najbliższe dni.

Air Quality Index 9AQI) operuje w skali 0-500. 50 i poniżej oznacza czyste powietrze, 150 to powietrze niezdrowe dla organizmu, 200 bardzo niezdrowe a powyżej 300 mowa o powietrzu zagrażającym ludzkiemu życiu.

o 4AM AQI dla san Rafael wynosiło 250, dla West Oakland było do 217, 211 w Berkley i 210 w San Francisco. AQI w San Jose to “tylko” 159.

Zgodnie z wynikami PurpleAir, popularnej strony na której można sprawdzić lokalne AQI, wiele obszarów Bay Area przekracza niestety poziom 300AQI. To obecnie najgorszy wynik na świecie.

Wyniki na stronie można śledzić w czasie rzeczywistym z odświeżaniem co ok. 10 minut.

 

PS

 

 

COMMENTS