26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Batalia o sądy: Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce wezwany do MSZ

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda przyjechał na wezwanie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sprawa ma związek ze słowami rzecznika Komisji Christiana Wiganda, który powiedział, że Komisja Europejska nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma takie w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego.

Wczoraj o wezwaniu poinformował na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński: „W związku z niedopuszczalną wypowiedzią pana Christiana Wiganda, rzecznika Komisji Europejskiej, na jutro na godz. 10.00 do MSZ wezwany został pan Marek Prawda, kierujący Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce”.

Komisja Europejska wysłała do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o środki tymczasowe i zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej. Rzecznik Komisji mówi, że ma zastrzeżenia do jej funkcjonowania. Rząd w Warszawie odpowiada, że podejmowane decyzje są zgodne z prawem. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił też wczoraj w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że rząd będzie kontynuował reformę sądownictwa.

iar/wcześ./sp/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520