18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Bat na ludzi Ziobry? PiS wprowadza dyscyplinę w głosowaniu nad ustaleniami szczytu UE

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zarządzenie dyscypliny w głosowaniu nad ustaleniami szczytu Unii Europejskiej nie jest niczym nowym. Podkreślił, że obowiązuje ona przy większości głosowań w Sejmie. Marek Suski mówi, że zarządzenie dyscypliny ma uświadomić posłom klubu wagę proponowanych rozwiązań.

 

Dodał, że w klubie PiS czy szeroko rozumianej prawicy są osoby, które na pewne sprawy patrzą inaczej. Podkreślił, że dla dobra Polski i jedności koalicji, czasami trzeba poprosić, jak stwierdził: „abyśmy byli razem”.

 

Zarządzenie dyscypliny w klubie PiS w głosowaniu nad ustaleniami szczytu Unii Europejskiej zapowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wcześniej politycy Solidarnej Polski, która wchodzi w skład klubu PiS zapowiedzieli, że będą głosować przeciwko ustaleniom szczytu.

W poniedziałek kraje członkowskie w ramach Rady Unii Europejskiej przyjęły formalnie szereg aktów prawnych wchodzących w skład pakietu budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy. W środę budżet przyjął Parlament Europejski. Teraz na jego temat wypowiedzą się parlamentarzyści państw członkowskich, w tym Polski.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/i ms/w kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520