HomeMiami

Bary na Florydzie można ponownie otworzyć w piątek, 5 czerwca – ale nie w Miami

Bary na Florydzie można ponownie otworzyć w piątek, 5 czerwca – ale nie w Miami

Miesiąc po ogłoszeniu pierwszego etapu w swoim planie ponownego otwarcia Florydy gubernator Ron DeSantis ogłosił, że stan wejdzie w fazę drugą jego wytycznych dotyczących ponownego otwarcia stanu: „Bezpiecznie. Inteligentnie. Krok po kroku”.

Faza druga, która wejdzie w życie w piątek 5 czerwca, pozwala restauracjom otwierać się pod warunkiem przestrzegania obowiązujących zasad dystansowania społecznego i warunków sanitarnych.

Faza druga pozwala również na otwieranie barów i pubów przy zmniejszonym obłożeniu. Zasady te zezwalają na działanie przy 50 procentach wydajności w pomieszczeniach i przy pełnej wydajności na zewnątrz. Podczas konferencji prasowej DeSantis wyjaśnił, że nowe wytyczne będą wymagać miejsc siedzących dla wszystkich klientów.
„Chodzi mi o to, że ludzie lubią się napić, to jest w porządku” – powiedział gubernator. „Jednak nie chcę gromadzenia tłumu wokół baru”.
W fazie drugiej restauracje mogą otwierać bary i serwować napoje bez względu na to, czy klient zamawia jedzenie – o ile siedzi przy stoliku lub barze.

Kina i kręgielnie mogą również otwierać z 50-procentową pojemnością, począwszy od piątku.

Jeśli już nie możesz się doczekać, aby wypić drinka z przyjaciółmi w Miami w ten weekend, będziesz musial trochę poczekać!

Faza druga wchodzi w życie w 64 z 67 hrabstw Florydy. Podobnie jak w przypadku pierwszego wdrożenia fazy pierwszej, zamówienie nie obejmuje Miami-Dade, Broward i Palm Beach.

Podobnie jak w jego ogłoszeniu z pierwszej fazy 30 kwietnia, DeSantis powiedział, że urzędnicy z trzech hrabstw Południowej Florydy mogą uzyskać zgodę, przedstawiając plan za pośrednictwem burmistrza lub administratora hrabstwa.
Rozumowanie gubernatora: Miami-Dade i jego sąsiedzi z najbliższej północy zarejestrowali więcej przypadków COVID-19 niż inne hrabstwa w stanie.

„Zostali uderzeni nieco bardziej niż inne części Florydy” – powiedział DeSantis. „Mieli dobre trendy w takich miejscach jak Broward, ale mają nieco inny harmonogram”.

Obecnie, według biura burmistrza Miami-Dade, Carlosa A. Giméneza, nie ma docelowego terminu ponownego otwarcia barów w Miami. Przed podjęciem decyzji burmistrz zamierza spotkać się z grupą roboczą branży restauracyjnej i ekspertami medycznymi. Dopiero po przeanalizowaniu danych i bieżących warunków w Miami-Dade hrabstwo zaplanuje następny krok.

JK

COMMENTS