Bartosz Kurek zagra w Bełchatowie. Czy mistrzowie świata wystąpią w Atlas Arenie w Łodzi?

Bartosz Kurek zagra w Bełchatowie. Czy mistrzowie świata wystąpią w Atlas Arenie w Łodzi?

Bartosz Kurek jest dziś najpopularniejszym sportowcem Polski. Przyćmił sławą nawet Roberta Lewandowskiego. 

Nic dziwnego, że mecze PlusLigi, która rozpoczyna rozgrywki 12 października bić będą rekordy popularności. Dwunastu z czternastu mistrzów świata gra w klubach PlusLigi sezonu 2018/2019. Trzech mistrzów mają w swoim składzie: PGE Skra Bełchatów (Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski) oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski).

Najlepszy środkowy turnieju Piotr Nowakowski będzie bronił barw Trefla Gdańsk, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek zagrają w Onico Warszawa, Bartosz Kurek to gracz Stoczni Szczecin, Damian Schulz Asseco Resovii Rzeszów, a Dawid Konarski w Jastrzębskim Węglu! Za granicą grają tylko Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk) i Michał Kubiak (Osaka Panasonic Panthers). Kiedy Bartosz Kurek pokaże się na boisku w naszym regionie? Mecz PGE Skra Bełchatów – Stocznia Szczecin odbędzie się dopiero 15 grudnia w hali Energia w Bełchatowie.

Trudno wyrokować, czy tuż przed świętami zainteresowanie Bartoszem Kurkiem będzie jeszcze tak wielkie jak teraz. Gdyby mecz Skry ze Stocznią był na przykład za dwa tygodnie, warto chyba ten mecz byłoby zorganizować w Atlas Arenie w Łodzi. Dziesięć tysięcy widzów przyszłoby na pewno. Mecz PGE Skry ze Stocznią Szczecin będzie szczególny z jeszcze innego względu: zagrają przeciwko sobie MVP mistrzostw świata 2014 i 2018: czyli Mariusz Wlazły i Bartosz Kurek.

Dariusz Kuczmera (AIP)

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0