HomeSport

Bartosz Kurek dołączył do reprezentacji Polski

Bartosz Kurek dołączył do reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski siatkarzy w środę po południu wyjechała do rosyjskiego Kaliningradu, gdzie w piątek rozpocznie się pierwszy turniej Ligi Światowej. W ostatniej chwili trener Stephane Antiga włączył do kadry Bartosza Kurka.

Wolne po wygranym przez biało-czerwonych w Tokio turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich dostali Kurek i Michał Kubiak, a z kolei Mateusz Mika i Fabian Drzyzga leczą kontuzje. Dodatkowo trener Stephane Antiga zmienił też drugiego libero i Piotra Gacka zastąpił Damianem Wojtaszkiem.

W ostatniej chwili okazało się jednak, że jeśli do Kaliningradu pojedzie tylko dziewięciu graczy z turnieju w Tokio to polskiej federacji grozić będzie odebranie części nagród za grę w Lidze Światowej. Światowa Federacja Siatkarska poinformowała bowiem, że zamierza restrykcyjnie w tym sezonie traktować przepis o konieczności obecności w kadrze na każdy turniej Ligi Światowej dziesięciu z czternastu graczy z poprzedniego turnieju międzynarodowego.

W tej sytuacji w Polsce został Wojciech Żaliński, a do autokaru wsiadł Kurek. Nowymi twarzami w drużynie, w porównaniu do turnieju w Tokio, są Maciej Muzaj, Bartosz Bednorz, Paweł Woicki i Wojtaszek. W środę przed wyjazdem do drużyny dołączyli Paweł Zatorski i Rafał Buszek, którzy również dłużej odpoczywali. W Kaliningradzie będą jednak do dyspozycji Antigi.

Polacy w Rosji zmierzą się w piątek z Bułgarią (godz. 16.40), w sobotę z gospodarzami (19.10) i w niedzielę z Serbią (16.40). Później wrócą do Spały, gdzie będą przygotowywać się do drugiego turniej Ligi Światowej, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Do tego czasu do drużyny powinien wrócić Kubiak i być może Drzyzga.

 

Skład reprezentacji Polski na turniej w Kaliningradzie

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

 

Atakujący: Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (JT Thunders Hiroszima), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel)

 

Przyjmujący: Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Rafał Buszek (ZAKSA), Artur Szalpuk (PGE Skra)

 

Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA), Karol Kłos (PGE Skra), Marcin Możdżonek (Asseco Resovia Rzeszów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia)

 

Libero: Damian Wojtaszek (Asseco Resovia), Paweł Zatorski (ZAKSA)

 

TS/Paweł Hochstim (aip), Fot. FIVB

COMMENTS