Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w sejmowej komisji ds. Amber Gold

Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w sejmowej komisji ds. Amber Gold

Poseł Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w sejmowej komisji ds. Amber Gold- poinformowała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. W komisji bedzie reprezentował klub PiS. 

Poseł Stanisław Pięta został wczoraj zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Beata Mazurek zapowiedziała też wycofanie go z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych.
Decyzję o zwieszeniu posła Stanisława Pięty w prawach członka partii i klubu podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreśliła, że nikt nie przesądza o jego winie. Sprawa posła została skierowana do rzecznika dyscyplinarnego PiS Karola Karskiego, który ma zająć się jej wyjaśnieniem.
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że decyzja o zawieszeniu w prawach członka partii i klubu PiS Stanisława Pięty jest tymczasowa, ponieważ sprawa domniemanego romansu posła wymaga wyjaśnienia.

Kilka dni temu dziennik “Fakt” podał informację o domniemanym romansie polityka z młodą kobietą. Według gazety, poseł obiecał jej pomoc w ułatwieniu kariery i otrzymaniu pracy w PKN Orlen. Stanisław Pięta w rozmowie z portalem niezalezna.pl zaprzeczył tym doniesieniom.

Informacyjna Agencja Radiwoa (IAR)/TT/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0