Bartłomiej Misiewicz: Artykuł “Sieci” to paszkwil, CBA w sprawie PGZ mnie uniewinniło

Bartłomiej Misiewicz: Artykuł “Sieci” to paszkwil, CBA w sprawie PGZ mnie uniewinniło

Bartłomiej Misiewicz domaga się sprostowania artykułu w tygodniku “Sieci”, w którym opisano nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Dziennikarze opisali między innymi sprawę niejasnych wydatków na szkolenia i reklamę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, w którą miał być zamieszany były rzecznik MON-u i jego znajomi.

Bartłomiej Misiewicz na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że artykuł autorstwa Marka Pyzy i Marcina Wikło jest “atakiem” oraz “paszkwilem”. “Chociaż autorzy potwierdzili w artykule, że CBA w 2016 nie postawiło mi żadnego zarzutu i nie skazało jako winnego, to używając wyłącznie mojego wizerunku i stosując odpowiednią formę stylistyczną dopuścili się manipulacji, mającej na celu nieprawdziwe przypisanie wszystkich zarzutów mnie” – powiedział Bartłomiej Misiewicz.
Bartłomiej Misiewicz powiedział, że Polska Grupa Zbrojeniowa była osobną instytucją w stosunku do Ministerstwa Obrony Narodowej, w którym pełnił on funkcje rzecznika prasowego resortu oraz szefa gabinetu politycznego ministra. Dodał, że nie miał on wglądu w dokumentację i przebieg organizacji wydarzeń, które realizowano w PGZ. “Autorzy artykułu używają przeróżnych form stylistycznych, by przypisać mi wszelkie zaniedbania w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, za które nie odpowiadam” – powiedział Misiewicz i zapowiedział kroki prawne względem tygodnika “Sieci” oraz wszystkich mediów, które jak określił “powieliły kłamliwą narrację”.
Bartłomiej Misiewicz dodał, że przed kontrolą CBA w Polskiej Grupie Zbrojeniowej ówczesny minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, zwrócił się o usunięcie winnych i skierowanie sprawy do odpowiednich służb.
Dziś Platforma Obywatelska powołując się na publikację tygodnika “Sieci” zażądała zwołania komisji obrony w sprawie sytuacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
Wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz z PiS-u powiedział, że resort obrony nie ma nic do ukrycia, jeśli chodzi o Polską Grupę Zbrojeniową i jeżeli tak zdecydują posłowie to przestawi przed komisją informacje na ten temat.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0