Barbórka: Premier Morawiecki o służbie górnicze

Barbórka: Premier Morawiecki o służbie górnicze

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że słowo “służba” najlepiej określa pracę, jaką wykonują górnicy. Szef rządu wziął udział w uroczystej akademii barbórkowej Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że górnicy poświęcają się dla dobra naszego kraju, od zawsze dbali o Polskę i polskość. Zaznaczył, że tylko dwa zawody są bardzo związane z polską ziemią: są to górnicy i rolnicy. Szef rządu powiedział, że górnicy pod ziemią, a rolnicy dbają o polską ziemię i bezpieczeństwo żywnościowe.

Mateusz Morawiecki powiedział także, że polskie górnictwo jest gwarantem niezależności energetycznej i niskich cen energii. Szef rządu podkreślił jednak, że Unia Europejska wymusza zmiany w polityce energetycznej i Polska musi to brać pod uwagę. Zaznaczył, że rząd musi dopasowywać polską politykę do unijnych norm, dlatego walczy w Brukseli o jak najlepsze warunki dla polskiego górnictwa.

Premier powiedział, że Śląsk od lat był rdzeniem polskiego potencjału przemysłowego i rząd chce, by nim pozostał. “Ta transformacja, która się dokonuje, musi uwzględniać ten potencjał” – dodał.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0