Barbara Wachowicz-Napiórkowska nie żyje. Znana pisarka miała 81 lat

Barbara Wachowicz-Napiórkowska nie żyje. Znana pisarka miała 81 lat

W czwartek o godzinie 10.20 w Szpitalu Praskim w Warszawie, w wieku 81 lat zmarła pisarka Barbara Wachowicz-Napiórkowska. Autorka biografii, opowieści o życiu i tajemnicach wielkich Polaków, była mocno związana z regionem świętokrzyskim, szczególnie z Żeromszczyzną.

Barbara Wachowicz od lat regularnie wracała na Żeromszczyznę. Wiele osób pamięta jej zaangażowanie w walkę o Szkołę Podstawową imienia Stefana Żeromskiego w Mąchociach – Scholasterii w powiecie kieleckim, czy starania o budowę dworu Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Jeszcze trzy tygodnie temu pisaliśmy, że pisarka przygotowuje w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” w Ciekotach widowisko, jakie ma zostać zaprezentowane 2 września.
Nieustającą popularnością cieszy się jej książka „Ciebie jedną kocham” poświęcona ziemi dzieciństwa i młodości Stefana Żeromskiego, w której można znaleźć wiele opowieści o mieszkańcach gminy Masłów. Mocno związana była także z Ponidziem. Często odwiedzała Świętokrzyskie. Na spotkania w całym regionie przychodziły prawdziwe tłumy.

AWA aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0