HomeMazowieckie

Barbara Nowacka poparła Rafała Trzaskowskiego

Barbara Nowacka poparła Rafała Trzaskowskiego

Barbara Nowacka poparła kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Podczas wspólnej konferencji przed wejściem do Metra Centrum liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska podkreśliła, że Warszawa zasługuje na prezydenta energicznego, wiedzącego, jak funkcjonuje miasto i chcącego słuchać warszawiaków. Zdaniem Barbary Nowackiej Rafał Trzaskowski takim prezydentem będzie – uczciwym i zdeterminowanym.

Pytana przez dziennikarzy, czy nie zdradziła lewicy odpowiedziała, że taka decyzja niektórym wyborcom lewicy może wydawać się dziwna, ale wie doskonale, że wyborcy umieją liczyć. Dzisiaj nie ma miejsca na specjalne podziały: albo jesteśmy za Polską wolną demokratyczną i praworządną albo nie. W opinii Barbary Nowackiej nadejdzie moment, że również wahający się ludzie lewicy zagłosują na Rafała Trzaskowskiego, czy to będzie w pierwszej, czy w drugiej turze.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski podziękował za poparcie Barbarze Nowackiej i Inicjatywie Polskiej. Powiedział, że cieszy się, że Koalicja Obywatelska jest coraz silniejsza. Dodał, że współpraca z rozpoczęła się od rozmowy o programie dla stolicy i o programie dla kobiet i propozycjach poświęconych wyrównywaniu szans w Warszawie.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października, ich druga tura- 4 listopada.

IAR Joanna Stankiewicz/zr

COMMENTS