Barbara Koral, żona potentata w branży produkcji lodów: “Uzdrowił mnie święty z Libanu”

Barbara Koral, żona potentata w branży produkcji lodów: “Uzdrowił mnie święty z Libanu”

Barbara Koral, żona potentata w branży produkcji lodów, na jednej z ostatnich mszy w Nowym Sączu publicznie wyznała świadectwo wiary.

 

Ujawniła, że pokonała raka trzustki za wstawiennictwem świętego z Libanu. Okazuje się, że w ciągu 60 lat udowodniono aż 6 tysięcy cudów uzdrowienia za sprawą wstawiennictwa św. Szarbela.

 

 

– W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Nowym Sączu odbyła się msza święta z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela z Libanu. Po nabożeństwie majowym i Eucharystii z kazaniem nastąpiła adoracja i namaszczenie olejem św. Szarbela oraz uczczenie jego relikwi. Msza zakończyła się świadectwem uzdrowienia za jego wstawiennictwem. To było świadectwo Barbary Koral, u której w październiku ubiegłego roku stwierdzono raka trzustki. Kobieta i jej bliscy, mąż i dzieci byli przy niej każdego dnia i modlili się żarliwie. Lekarze nie dawali jej nadziei na wyzdrowienie. Stan chorej był ciężki, kobieta bardzo cierpiała. I wtedy właśnie do Krakowa przyjechał proboszcz ks. Józef Polak, aby odebrać relikwie potężnego orędownika uzdrowienia ciała i ducha, świętego Kościoła Katolickiego św. Szarbela, duchownego maronickiego, mnicha i przewieźć je do parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Ksiądz Polak odwiedził w szpitalu panią Barbarę i ta ucałowała relikwie świętego. Kobieta wyzdrowiała, jej rodzina odetchnęła z ulgą. Lekarze nie potrafili wytłumaczyć, jak to mogło się stać. A pani Barbara teraz całkiem już zdrowa podzieliła się swoim świadectwem z uczestniczącymi w nabożeństwie wiernymi. Medycyna udowodniła do tej pory 6 tysięcy cudów w ciągu 60 lat, dzięki wstawiennictwu św. Szarbela z Libanu. Relikwie św. Szarbela trafiły do Nowego Sącza przez Kraków prosto z Libanu. W trzecie piątki miesiąca o godzinie 18.00 odprawiana jest msza święta z modlitwą za wstawiennictwem św. Szarbela o uzdrowienie ciała i ducha.
– Sanktuarium w Tuchowie z cudownym obrazem Matki Bożej. Najstarsze ze wszystkich Sanktuariów Maryjnych diecezji tarnowskiej. Największym skarbem jest pochodzący z pierwszej połowy XVI wieku słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Tuchowskiej, który dzięki staraniom redemptorystów został ukoronowany 2 października 1904 roku. MSZE ŚWIĘTE: dni powszednie: godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 18.30. niedziela i uroczystości: godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00, 18.30. godz. 9.00 – Msza św. z udziałem Kleryków WSD Redemptorystów godz. 10.30 – Suma parafialna godz. 10.30 – w drugą niedzielę miesiąca z celebracją sakramentu Chrztu św. godz. 12.00 – Msza św. z udziałem dzieci godz. 14.00 – w pierwszą niedzielę miesiąca z udziałem pszczelarzy i rolników godz. 14.00 – w trzecią niedzielę miesiąca z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” godz. 16.00 – w trzecią niedzielę miesiąca z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjacół Misji godz. 18.30 – Msza św. z udziałem młodzieży
– Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Znajduje się tutaj łaskami słynący obraz Matki Bożej Szkaplerznej. Do niego pielgrzymowało i pielgrzymuje do dnia dzisiejszego tysiące wiernych. Od zawsze łaski uproszone przez wiernych zapisywano w specjalnej księdze. Nie dotrwała ona do naszych czasów. W 1935 r. założono nową Księgę Łask istniejącą do teraz. Msze św.: Dni powszednie: 6:30, 7:30, 18:30, w okresie zimowym od I niedzieli adwentu do Wielkanocy tylko 6:30, 7:30 (z wyjatkiem sobót nowennowych) Pierwsze piątki: 6:30, 7:30, 18:30 Niedziele: 8:00, 10:30, 18:30 Święta zniesione: 6:00, 7:30, 18:30 Msze św. podczas wakacji: Dni powszednie: 6:30, 7:30, 18:30 Niedziele: 8:00, 10:30, 18:30 Święta zniesione: 6:00, 7:30, 18:30 Nabożeństwa: W maju i październiku po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Szkaplerrznej w sobotę przez cały rok: 18:30
– Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu Tutaj bardzo popularny jest kult św. Rity z Cascia, która jest patronką od spraw beznadziejnych. Za pośrednictwem Świętej wielu ludzi doznało cudów, które są dokumentowane. Są już 2 tomy specjalnie prowadzonej księgi: „Kronika ku czci Św. Rity”, w której zapisane są prośby i podziękowania czcicieli. Natomiast prośby i podziękowania z ostatniego miesiąca są odczytywane podczas nowenny w każdy II-gi czwartek miesiąca. Świeta Rita ma tam też swój ogród różany, a przy jej wizerunku zawsze stoją świeże róże.
– Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku Kilkusetletnia świątynia z drewna od ponad 350 lat jest sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, której cudowny obraz znajduje się w głównym ołtarzu. W kancelarii przechowywana jest księga cudów doznanych za jej przyczyną.   W Księdze cudów w zapisanych podziękowaniach i prośbach utrwalone zostały świadectwa otrzymanych łask i również głęboką wiara we wstawiennictwo Matki Boskiej Najświętszej. Świadectwa podkreślają, że większość spisanych cudów miała miejsce w trakcie Mszy Świętej w czasie podniesienia.
– Tarnowska katedra stanowi zarazem Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Od pokoleń żywym kultem jest tu otaczana łaskami słynąca Pieta. W niszy ołtarza głównego widnieje łaskami słynąca, drewniana pieta. Polichromowaną i złoconą, mierzącą około metra wysokości rzeźbę wykonał w XVII w. nieznany artysta. Przedstawił on w swoim dziele odzianą w złotą szatę Madonnę, która podtrzymuje martwe ciało Chrystusa zdjętego z krzyża. Wzniesiona ku niebu twarz Maryi jest pełna bólu i cierpienia. Licznie umieszczone wokół wota dziękczynne świadczą o wyjątkowym kulcie maryjnym panującym w katedrze i o cudowności rzeźby. W drugi piątek miesiąca sprawowana jest pod nią Eucharystia, a w każdą środę odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Raz w roku, pomiędzy 8 a 15 września odbywa się Katedralny Tydzień Maryjny. W ołtarzu złożona jest księga trzeźwości, w której widnieją również wpisy będące świadectwem otrzymanych łask.
– Bazylika św. Małgorzaty- Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu W tym kościele wierni wymodlili kilka cudów i łask. Przez trzy poprzednie wieki kult Przemienienia Pańskiego stale wzrastał, o czym świadczą liczne wota i historyczne wzmianki o potęgującym się ruchu pielgrzymkowym. Kościół św. Małgorzaty stał się w powszechnym odczuciu wiernych autentycznym Sanktuarium Chrystusa Przemienionego.
– Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Znajduje się tu Obraz Pana Jezusa Miłosiernego Ecce Homo, który słynie z łaski uzdrowienia. Wizerunek Chrystusa przybył do Ciężkowic w 1682 r. Początkowo obraz trzymał na ciężkowickiej plebanii proboszcz, uznając dzieło za swoją własność. Na skutek nieznanych wydarzeń przeniósł wizerunek do kościoła. W tym mniej więcej czasie lub niewiele wcześniej doszło do pierwszego cudownego uzdrowienia kobiety o nazwisku Laskowska. Od tamtego czasu miejsce to uznawane jest za to, w którym można uzyskać łaskę uzdrowienia. Msze Święte: w niedziele i święta – 7.00, 9.00, 10.15, 11.30, 16.00; w dni powszednie – 6.30 (oprócz lipca i sierpnia), 7.00, 18.00 (17.00 – czas zimowy)
– Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czermnej. Znajduje się tu Obraz Matki Bożej Pocieszenia, cel pielgrzymek osób, które chcą wyprosić łaskę. Koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia dokonał 28 sierpnia 2011 r. bp tarnowski Wiktor Skworc. Msze Święte: w niedziele i święta – 7.00, 9.30, 11.00, 16.00; w dni powszednie – 7.00, 18.00 (16.00 – czas zimowy)
– Sanktuarium Maryjne w Pasierbcu Cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia, Matka Boża Pasierbiecka został ufundowany przez Jana Matrasa jako podziękowanie za ocalenie życia. Otoczony jest szczególnym kultem i uznawany za cudowny przez wiernych, którzy pielgrzymują tam licznie.
– Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej. Znajduje się tu Ikona Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Wisi w prawej nawie kościoła również pod wezwaniem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, poświęconego przez Prymasa Polski Arcybiskupa Józefa Glempa, 3 maja 2001 roku.
– Sanktuarium Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu Sanktuarium w Tropiu jest położone w bardzo malowniczej okolicy a mianowicie na skale, nad wodami Dunajca. Niewielki, biały kościół został ufundowany przez króla Kazimierza Odnowiciela. Jest jednym z najstarszych kościołów w Polsce. Znajdują się w nim relikwie św. Świerada. Przez cały rok przybywają tam liczne pielgrzymki, a w pamiątkowej księdze wierni wpisują świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem świętych pustelników.
– Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Msze święte w parafii Niedziele i święta: godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 18:30, 20:00 Dni powszednie: godz. 6:00, 6:45, 7:30, 18:30
– Kapliczka na Wólkach w Nowym Saczu Podczas każdej z majówek omadlanych jest 10 intencji w imieniu mieszkańców Wólek. Mieszkańcy za wstawiennictwem cudownego obraz, który został przyniesiony przez rzekę Dunajec w to miejsce, gdzie stoi kapliczka, modlili się o życie dla dziewczynki. Jak mówi mieszkanka osiedla – Byłam tam. Krzyczałam: Matuchno nie zabieraj im tego dziecka! I udało się. To dziecko żyje do dzisiaj – piękna dziewczyna wyrosła – dodaje Aniela Wajda. Uratowana, wymodlona dziewczyna długo przychodziła na majówki, dopóki nie wyjechała za granicę. Teraz mieszkańcy od ośmiu lat modlą się o zdrowie Mikołajka, który żyje z poważnymi problemami układu trawiennego.
– Sanktuarium z relikwiami św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Sanktuarium św. Szymona zostało wzniesione w latach 1636 – 1648 na miejscu rodzinnego domu św. Szymona. Niewielką, jednonawową świątynię ufundował Stanisław Lubomirski jako wotum za zwycięstwo pod Chocimiem w 1621 roku. W 1923 roku do kościoła trafiły relikwie św. Szymona. Jest to obecnie jedyne Jego Sanktuarium w Polsce. Relikwie znajdują się w tylnej części głównego ołtarza. Wierni, którzy pragną je uczcić i adorować udają się tam na kolanach. Natomiast na dziedzińcu kościoła znajduje się studnia z uzdrawiającą wodą, którą wierni używają w chorobach oczu, gardła i niepłodności kobiecej. Msze Święte w parafii: Niedziele i Święta: 7.00; 9.00; 10,30; 14.00 (w Borównej); 16.00 15.30 Gorzkie Żale ( Wielki Post), Nabożeństwo Majowe (maj), Nabożeństwo Różańcowe (październik) 6.30 – Godzinki o NMP (w Wielkim Poście Godzinki o Męce Pańskiej a w lipcu o św. Szymonie z Lipnicy) Dni powszednie: 6.30 i 17.00 lub 18.00
– Grota – sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Grota to replika słynnego miejsca kultu znajdującego się we Francji. Budowę groty zainicjował ks. Jan Palka. W 1900 roku odbył on pielgrzymkę do Lourdes. Prace przy budowie zostały zakończone w 1904 roku i wtedy też dokonano uroczystego poświęcenia groty. Co roku 11 lutego, w rocznice objawień Matki Bożej w Lourdes, odbywa się msza św. w kościele a po niej procesja z lampionami do groty gdzie odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej. W okresie letnim, wieczorem od maja do października odbywają się nabożeństwa: – codziennie różaniec (pół godziny przed mszą lub o 19:00) – w środy msza św. z nowenną do Matki Bożej Niepokalanej o 18:00 – w niedziele msza św. z różańcem o godz. 18:00.
– Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. Pierwotnie kościół w Szczepanowie został wzniesiony w 1470 roku, z inicjatywy ówczesnego proboszcza Jana Długosza, który był również kanonikiem krakowskim. Według tradycji wybudowany wówczas kościółek stanął na miejscu drewnianego, wzniesionego na polecenie rodziców Św. Stanisława. Tu przybywały i przybywają do dziś liczne rzesze pielgrzymów, zwłaszcza w porze dorocznych odpustów: w kwietniu, maju i lipcu.
– Sanktuarium z relikwiami bł. Karoliny w Zabawie. Karolina Kózkówna miała 16 lat, gdy 18 listopada 1914 roku została uprowadzona przez rosyjskiego żołnierza i zamordowana w lesie. Od samego początku miejscowy proboszcz i ludzie nazywali to morderstwo męczeństwem i historia przyznała im rację. W sanktuarium znajduje się Relikwiarz bł. Karoliny (cząstka z kości ręki).
– Klasztor franciszkanów w Zakliczynie. Odbywają się w nim regularnie nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Msze święte Msze św. w dzień powszedni: 7:00 7:30 18:00 18:00 w sobotę z liturgią niedzielną Msze św. w niedzielę: 7:00 8:30 10:00 – Msza z udziałem dzieci 11:30 – Suma 18:00
– Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach prowadzone jest przez księży palotynów. Wzniesione jako wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu. MSZE ŚWIĘTE Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00 Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00 Msza Święta w intencji Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00 NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00 Różaniec – godz. 18.30 Apel Maryjny – godz. 21.00 FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października. Początek – godz. 18.30 Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do października. Początek – godz. 10.00 – procesja różańcowa. Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok – od godz. 18.30
– Kult św. Stanisława Papczyńskiego w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu Żyjący trzysta lat temu święty ojciec Papczyński przez długie lata był postacią tajemniczą, mało znaną. To się zmieniło, gdy w ostatnich latach Święty „przypomniał” o sobie, wypraszając u Boga wiele cudów i nadzwyczajnych łask. Świadectw łask uzyskanych za wstawiennictwem Świętego było tak wiele, iż zebrano je w książce „Cuda i łaski za przyczyną św. Stanisława Papczyńskiego”. Na szczególną opiekę Świętego mogą liczyć kobiety w ciąży, małżeństwa pragnące potomstwa, osoby chore, cierpiące i te, które nagle znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
– Ludźmierz jest najstarszą parafią katolicką na Podhalu. W sanktuarium znajduje się figurka Matki Boskiej Ludźmierskiej, nazywanej “Gaździną Podhala”. Miało tu miejsce wiele cudów.
– Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na zakopiańskiej Olczy. Bryła kościoła z boku przypomina złożone do modlitwy dłonie. Modląc się tu można uzyskać odpust grzechów.
– Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr znajduje się w sąsiedztwie Rusinowej Polany na Wiktorówkach. Górale przychodzą tu prosić o łaski dla swych rodzin. Często oddają się też opiece Maryi.
– Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej w obecnej formie powstało w latach 1828-33. Ta górująca nad Makowem budowla o korpusie trzynawowym, halowym jest utrzymana w stylu późnoklasycystycznym, choć prezbiterium i kaplica są barokowe, gdyż są pozostałościami wcześniejszej świątyni.
– Kult św. Kingi w Starym Sączu Pierwszym aktem zmierzającym do wyniesienia na ołtarze fundatorki klasztoru w Starym Sączu było zebranie opisów 21 cudów zdziałanych przez Boga za wstawiennictwem Kingi. Cuda te zostały spisane w latach 1307-1312, a więc niespełna dwadzieścia lat po śmierci Kingi.  Źródełko znane jest ze swej cudownej mocy od kilkuset lat. Znajduje się ok 100 metrów od baszty klasztornej na dobrze oznakowanym Trakcie św. Kingi. Ze źródełkiem związane jest kilka miejscowych legend.

 

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0