Barack Obama spotkał się w Orlando z rodzinami ofiar niedzielnej strzelaniny

Barack Obama spotkał się w Orlando z rodzinami ofiar niedzielnej strzelaniny

Barack Obama spotkał się w Orlando z rodzinami ofiar niedzielnej strzelaniny, w której zginęło 50 osób, a 53 zostały ranne. W krótkim wystąpieniu prezydent Stanów Zjednoczonych wezwał do wprowadzenia większych restrykcji na zakup broni.
Barack Obama spędził kilka godzin z bliskimi zabitych oraz rannymi. Rozmawiał też z policjantami oraz lekarzami i pielęgniarkami którzy udzielali pierwszej pomocy ofiarom. Prezydent USA zapowiedział, że będzie walczył z terrorystami oraz ich ideologią.

Zaapelował też do Kongresu by wreszcie wprowadził sensowne regulacje rynku bronią – powszechne sprawdzanie przeszłości nabywców broni i zakaz sprzedaży broni ofensywnej.
“Teza, że odpowiedzią na takie tragedie powinna być większa ilość broni w rękach ludzi odwiedzających nocne kluby jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem” – mówił amerykański prezydent.
Barack Obama dodał, że masakra w Orlando była zarówno zamachem terrorystycznym jak i aktem nienawiści wobec społeczności LGBT. “To dobry moment na refleksję jak traktujemy siebie nawzajem. Każda istota ludzka zasługuje na szacunek i godność. Musimy zakończyć dyskryminację” – powiedział Barack Obama przypominając, że w wielu krajach geje, lesbijki i osoby transpłciowe są obiektem prześladowań.

TS / IAR / Marek Wałkuski /Waszyngton /kry, Fot. ArchiwumCOMMENTS

WORDPRESS: 0