15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Bankiet KPA-Il. z okazji Dnia Pułaskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Kongres Poloniii Amerykanna stan Illinois organizuje uroczysty Bankiet z okazji Dnia Pułaskiego w poniedziaek, 4 marca w Lone Tree Manor.

O obchodach Dnia Pułaskiego rozmawialiśmy w sobotnim programie radiowym Radia dla Ciebie/Polski FM z Michaelem Niedzinskim, Prezesem Kongresu Polonii Amerykanskiej w Illinois (KPA-IL.) i z Jolantą Grocholską, Sekretarz Finansowy KPA- Il.

Stan Illinois jest jedynym stanem w USA, który obchodzi Dzień Pułaskiego jako święto stanowe. Ustawę o obchodach Dnia Pułaskiego uchwalono w 1977 roku.

Dr. George Otto, członek PAC-Il., śp. Kongresman Roman Puciński mieli ogromny wkład w uchwalenie Dnia Pułaskiego. KPA-Il. przyznał mu wyróżnienie za jego wkład w uchwalenie Dnia Pułaskiego, które zostanie wręczone w czasie specjalnego Bankietu KPA-Il. w poniedziałek, 4 marca. Otto jest emerytowanym wykładowcą ekonomii w Truman College, działaczem związku nauczycieli w Illinois.

W Bankiecie będzie uczestniczyć wielu ciekawych gości: przedstawicieli władz Chicago, powiatu Cook, stanu llinois i oczywiście ze środowiska polonijnego.

Główne uroczystości z okazji Dnia Pułaskiego odbędą się w Muzeum Polskim w Ameryce w poniedziałek, 4 marca, 2019 r. Informacje o Bankiecie ponizej.
Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

Ps. Przy okazji pragniemy poinformować tych Państwa, których interesują lotnicze technologie cywilne i wojskowe o bardzie interesującym artykule Michaela Niedzinskiego na temat budowy rakiet kosmicznych. Jest on wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie lotnictwa i budowy rakiet.

ARTICLE: The Evolution of Constellium Al-Li Alloys for Space Launch and Crew Module Applications By Michael Niedzinski, Constellium.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520