Bakterie Salmonelli w partii jaj z woj. świętokrzyskiego. Sprawdź serię

Bakterie Salmonelli w partii jaj z woj. świętokrzyskiego. Sprawdź serię

Pracownicy Sanepidu stwierdzili obecność bakterii salmonelli w partii jaj z północy województwa świętokrzyskiego. Kolejną partię z tej samej fermy objęli szczegółową kontrolą. 

Bakterie zawierały jaja opatrzone numerem seryjnym: 3PL26111314. Towar wyprodukowano pod koniec czerwca, trwa usuwanie go z dystrybucji – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Hudzik: “Docieramy po liście dystrybucyjnej do punktów sprzedaży i wycofujemy je z obrotu. Jaja są następnie utylizowane i za to jako służby odpowiadamy” – tłumaczył zastępca GIS.
Informacje o skażonej partii jaj dostępne są na stronie internetowej Sanepidu. Każdy, kto nabył towar, powinien zwrócić go do sklepu.
Salmonella w kontakcie z cżłowiekiem może wywołać zakażenie bakteryjne – dodał Grzegorz Hudzik: “Bakterie są dla człowieka niebezpieczne w przypadku kontaktu i spożycia. Szczególnie dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Salmonella może skutkować nieżytem przewodu pokarmowego, biegunką czy gorączką. W przypadku wydostania się przez bakterie poza przewód pokarmowy dojść może do zakaźnej Salmonellozy” – mówi Grzegorz Hudzik.
Konsumenci którzy nabyli skażone jaja, mogą domagać się zwrotu kosztów zakupu towaru.

IAR / Michał Fedusio/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0