HomeŚwiat

Azbest w pudrze dla dzieci. Johnson&Johnson wycofuje produkt na całym świecie

Azbest w pudrze dla dzieci. Johnson&Johnson wycofuje produkt na całym świecie

Johnson&Johnson na całym świecie wycofuje z obrotu partię pudru dla dzieci. Agencja Żywności i Leków (FDA) wykryła w jednej z próbek ślady rakotwórczego azbestu. Johnson&Johnson ma spore problemy finansowe. To nie pierwsza wpadka firmy. Niedawno firma przegrała głośny proces o odszkodowanie. Johnson&Johnson spada w notowaniach giełdowych. Akcje potaniały o kilka procent.

 

Johnson&Johnson poinformował, że dobrowolnie wycofuje z rynku partię 33 tysięcy butelek z pudrem dla dla dzieci.

 

 

    • decyzja dotyczy partii: 22318RB

 

    • produkty są sprzedawane przez amerykańskie sklepy internetowe.

 

    • osoby, które już kupiły zanieczyszczony produkt, mogą zgłaszać się do firmy po zwrot pieniędzy.

 

 

Johnson&Johnson podkreśla, że w felernych produktach FDA stwierdził nie większy poziom niż 0,00002 proc. O decyzji Johnson&Johnson o wycofaniu produktu poinformowało CNN.

 

W oświadczeniu firmy Johnson&Johnson, cytowanym przez Wprost, czytamy: [firma – red.] natychmiast rozpoczęła rygorystyczne, dokładne dochodzenie w tej sprawie i współpracuje z FDA w celu ustalenia integralności testowanej próbki oraz ważności wyników testu. (…) Tysiące testów przeprowadzanych przez 40 lat regularnie potwierdzały, że nasze produkty z talkiem nie zawierają azbestu.

 

Spekulacje dotyczące zanieczyszczenia pudrów dla niemowląt Johnson&Johnson były słyszalne już rok temu. Dziennikarze agencji Reutera, na podstawie różnych dokumentów ujawnili, że gigant farmaceutyczny z USA zdawał sobie sprawę o śladowych ilościach azbestu w talku od co najmniej 1971 r. FDA podkreśla, że złoża talku i azbestu często znajdują się w bliskiej odległości. Niestety, azbest, w przeciwieństwie do talku, jest rakotwórczy. Dlatego producenci pudrów powinni z dużą świadomością wybierać kopalnie.

 

Firma Johnson&Johnson ma w ostatnim czasie złą passę. Na początku października media obiegła wiadomość o wyroku w sprawie mężczyzny, który stwierdził, że po zażyciu środków psychotropowych Johnson&Johnson urosły mu piersi. Zdaniem sądu J&J nie informowała należycie o skutkach ubocznych zażywania środków, przez co musi zapłacić 8 mld dolarów odszkodowania.

 

js aip

COMMENTS