"> Aż 1,5 miliarda dolarów na zażegnanie kryzysu wodnego we Flint? – wiadomosci.com

Aż 1,5 miliarda dolarów na zażegnanie kryzysu wodnego we Flint?

Aż 1,5 miliarda dolarów na zażegnanie kryzysu wodnego we Flint?

Nawet 1,5 miliarda dolarów może kosztować wymiana rur kanalizacyjnych w mieście Flint w Michigan, będącą częścią działań dążących do zażegnania kryzysu wodnego w mieście.

Z kranów mieszkańców, którzy przez kilkanaście miesięcy byli zatruwani skażoną wodą z rzeki Flint, płynie już woda z systemu w Detroit, lecz mimo to wciąż odradza się jej bezpośrednie spożycie. Władze rozdały ludziom filtry, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Będą konieczne do czasu uporania się z kryzysem.

Nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie naprawa podziemnych, ciągnących się przez pięćset mil rur, które najprawdopodobniej zostały uszkodzone, gdy przepływała przez nie skażona woda rzeczna. – Nie udało się jeszcze tego oszacować. Słyszeliśmy już różne sumy, od milionów do 1,5 miliarda dolarów – powiedziała burmistrz Karen Weaver po czwartkowym spotkaniu z gubernatorem Rickiem Snyderem, który w związku z kryzysem ogłosił w tym tygodniu stan wyjątkowy.

Dodała, że spotkanie ze Snyderem było bardzo produktywne. Snyder z kolei zapewnił, że stan będzie usilnie pracować, aby rozwiązać problem, a poszkodowanym zapewnić dobrą opiekę medyczną.

(dr)COMMENTS

WORDPRESS: 0