HomeTechnologie

Awaria kas fiskalnych firmy Novitus. “Od rana mamy długie kolejki”

Awaria kas fiskalnych firmy Novitus. “Od rana mamy długie kolejki”

W co najmniej w kilku tysiącach kasy firmy Novitus wystąpił “błąd zegara” blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Awarię zgłosiło, między innymi, Multikino i sklep Legii Warszawa.

Paweł Słupek z działu marketingu Novitusa powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że firma pracuje nad usunięciem awarii. Przekazał, że firma uruchomiła specjalną akcję serwisową, a oddziały serwisu w całej Polsce pracują nad usuwaniem usterek i maksymalnym przyspieszeniem wszystkich napraw. Naprawa jest możliwa wyłącznie w serwisie i nie można jej wykonać zdalnie. Paweł Słupek powiedział, ze drukarki z usterką należy dostarczyć do partnera Novitus opiekującego się urządzeniem.

Firma wprowadziła na rynek kilkadziesiąt tysięcy urządzeń, jednak szacuje, że znaczna cześć z nich jest już zużyta. Firma zapewnia, że sama poniesie wszystkie koszty naprawy.

Zakup biletów do kin Multikina możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. W sklepie Legii zamówienia również realizowane są jedynie w internecie.

Awaria dotyka także mniejsze firmy, jak sklepy i restauracje. “Od rana mamy długie kolejki” – powiedziała farmaceutka Agnieszka Dyl, która prowadzi aptekę w Krakowie. Agnieszka Dyl powiedziała, że informatyk musi przyjechać do każdego punktu, zabrać drukarkę fiskalną, która nie funkcjonuje, zawieźć ją do serwisu, a na koniec zwrócić. Farmaceutka zwróciła uwagę, że w takiej sytuacji niemożliwe jest także obsługiwanie e-recept.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/gaj

COMMENTS