21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Awantura w Suwałkach: KOD zakłócił przemówienie Anny Anders. Teraz sprawa wróci do sądu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja odwoła się od wyroku uniewinniającego pięcioro aktywistów KOD – informuje Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej komendy.

Chodzi o zakłócenie otwarcia wystawy „Armia Skazańców” w marcu ub.r. Suwalski sąd rejonowy aktywistów KOD uniewinniał już dwukrotnie. Za pierwszym razem uznał, że nawet gdyby naruszyli przepisy, ważniejsza była wolność wypowiedzi. Za drugim – iż do naruszenia prawa w ogóle nie doszło. Między jednym a drugim rozstrzygnięciem był jeszcze wyrok sądu okręgowego. Ten uznał, że w I instancji dowody zostały ocenione zbyt dowolnie i wytknął, iż w kodeksie wykroczeń nie ma paragrafów, które wykluczałyby odpowiedzialność ze względu na tzw. racje wyższe.

 

Policja, domagając się skazania każdej z osób na prace społeczne, uzasadniała to ewidentnym naruszeniem porządku. Twierdziła, że jeśli działacze KOD uważali otwarcie wystawy za element kampanii wyborczej, powinni skorzystać z drogi prawnej, zaś wyrok uniewinniający zachęcałby innych do podejmowania podobnych zachowań. Sprawą Sąd Okręgowy w Suwałkach zajmie się najprawdopodobniej jesienią. Przedawni się ona natomiast w marcu 2018 r.

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520