13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Autostrada A2: Prokuratura sprawdzi jak firma Kulczyka dostała koncesję. Wszystko przez horrendalne podwyżki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Będzie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia przez urzędników obowiązków przy podpisywaniu umów koncesyjnych na budowę autostrady A2.

 

Sprawdzone mają zostać umowy na budowę autostrady A2 zawarte z firmą Autostrada Wielkopolska, założoną przez Jana Kulczyka. Śledztwo ma wyjaśnić okoliczności przyznania na 40 lat spółce Autostrada Wielkopolska koncesji, która daje jej prawo do podwyższania opłat za przejazd.

 

Zadaniem jest ustalenie m.in. dlaczego zgodzono się w umowach na to, by Autostrada Wielkopolska samodzielnie ustalała ceny przejazdów. Autostrada Wielkopolska będzie ustalać taryfy na autostradzie do 2037 roku.

 

Rozpoczęcie śledztwa polecił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Od 2 stycznia 2018 roku wzrosły opłaty za przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem. Podwyżka dotyczy motocykli, samochodów osobowych oraz pojazdów ponadnormatywnych.

 

Za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków dróg kierowcy od 2 stycznia 2018 roku płacą 20 zł brutto w przypadku auta osobowego i motocykla (1 zł drożej niż dotychczas) i 200 zł za pojazd nienormatywny (więcej o 10 zł). Cała trasa od Nowego Tomyśla pod Poznaniem do Konina kosztuje odpowiednio 60 i 600 zł.

 

W praktyce oznacza to, że kierowcy aut osobowych i motocykli płacą teraz 2 grosze więcej za każdy przejechany kilometr autostrady. 20 groszy za każdy kilometr doliczyć muszą za przejazd kierowcy pojazdów nienormatywnych.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520