HomePOLSKA

Autostrada A2 bez opłat. Do Łodzi dojedziemy za darmo – deklaruje wiceminister infrastruktury

Autostrada A2 bez opłat. Do Łodzi dojedziemy za darmo – deklaruje wiceminister infrastruktury

Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild potwierdził, że przejazd autostradą A2 na odcinku Warszawa – Łódź nie będzie płatny. Kierowcy jadący ze stolicy do Łódzi pokonają ponad 80 kilometrowy odcinek drogi bez potrzeby wnoszenia opłat na bramkach. Kto zatem sfinansuje utrzymanie drogi? Dalsza część tekstu poniżej.

– Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek autostrady między Warszawą a Łodzią – deklarował podczas wystąpienia w sejmie wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. To odważna deklaracja, biorąc pod uwagę fakt, że w okolicy węzła Pruszków wciąż znajduje się infrastruktura zbudowana na potrzeby poboru opłat od kierowców. Nieużywane braki wciąż nie zostały jeszcze w pełni zdemontowane.

 

Autostrada A2 na odcinku Warszawa Łódź była planowana od dawna. Przetarg na projekt przebudowy ruszył w grudniu 2018 roku. Prace przygotowawcze mają potrwać do 2021 roku, a koszt rozbudowy autostrady o dodatkowy pas, według danych przytoczonych przez magazyn Business Insider, ma wynieść około 600 mln złotych.

aip

COMMENTS