Austria w reakcji na zapowiedzi Niemiec ostrzega: Podejmiemy odpowiednie kroki w celu ochrony swych granic

Austria w reakcji na zapowiedzi Niemiec ostrzega: Podejmiemy odpowiednie kroki w celu ochrony swych granic

Rząd Austrii ostrzega, że może podjąć „odpowiednie kroki” w celu ochrony swoich granic. Jest to reakcja na zapowiedź Niemiec, które planują ograniczenia wjazdu migrantów w ramach porozumienia mającego na celu zapobieżenie politycznemu kryzysowi w Berlinie.

Austriacki rząd napisał w oświadczeniu, ze jeśli porozumienie osiągnięte w poniedziałek wieczorem zostanie zatwierdzone przez rząd niemiecki, “będziemy zobowiązani do podjęcia środków w celu uniknięcia niedogodności dla Austrii i jej obywateli”. Dodatkowe działania mają zostać podjęte w celu ochrony południowych granic Austrii w szczególności z Włochami i Słowenią.
Wczoraj kanclerz Angela Merkel (CDU) i szef bawarskiej CSU Horst Seehofer osiągnęli kompromis w sporze o migrację. Lider CSU zapowiedział również, że po rozmowie zmienił zdanie w sprawie swojej dymisji.

Po wielogodzinnych rozmowach partie zgodziły się na utworzenie centrów tranzytowych, w których będą umieszczani imigranci ubiegający się o azyl. Centra mają powstać najpierw na południowej granicy Niemiec. Rząd w Berlinie ma również negocjować z krajami, z których przybyli migranci, ich powrót.

IAR / Reuter / AFP / pp/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0