Austria: Piotr K., najmłodszy polski milioner, aresztowany

Austria: Piotr K., najmłodszy polski milioner, aresztowany

Piotr K., przedstawiany niegdyś w mediach jako “najmłodszy polski milioner” – w rękach policji.

 

24-letniego mężczyznę, dotychczas nieuchwytnego dla organów ścigania, zatrzymali na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania austriaccy funkcjonariusze.
Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji powiedziała, że Piotra K. przez ponad rok poszukiwali policjanci z KSP we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Głównej Policji. Mężczyzna został ujęty w sobotę na terenie Austrii.
Piotr K. jest podejrzewany o oszustwa w działalności gospodarczej, m.in. o wprowadzenie do obiegu leku bez stosownego zezwolenia. Mężczyzna był “twarzą” firmy, która sprzedawała różnego rodzaju preparaty, na przykład środki do wybielania zębów. Był zapraszany do popularnych programów śniadaniowych, gdzie określano go mianem “najmłodszego polskiego milionera”. Po tym, jak zainteresowali się nim śledczy Piotr K. przekonywał, że jest niewinny, wielokrotnie publikował też w sieci oświadczenia i filmy, w których wyśmiewał policjantów, którzy nie potrafili ustalić miejsca jego pobytu.
Mężczyzna ma zostać wkrótce przewieziony do Polski.

IAR/md/mitro/skCOMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    marek 3 lata

    ………….hiomof .obia a tak na powaznie to oszukiwal przeciez tylko sici .erwo, biezmozgie gio .wno ludzkie, ktore jesli nie jego to wesprze finansowo powazniejszych oszustow jak np kler, to niemoralne zamykac kogos kto konkuruje w riu .chaniu z pieniedzy z klerem (zwrocilem uwage na kler, ale rowno oszukiwal biezmozgie giow .no ludzkie zwiazane z roznymi swiatopogladami i grupami i tych nowoczesnych z newsweeka od biskupa pied .ofila Pieronka i tych tradycyjnych od tworcy Lichenia pied .ala Makulskiego)…………….