Atak na redaktora “Trójki” Kubę Strzyczkowskiego

Atak na redaktora “Trójki” Kubę Strzyczkowskiego

Przytaczamy oświadczenie Dyrektora Programu 3 Polskiego Radia, Wiktora Świetlika

Wyrażam oburzenie atakami na redaktora Programu 3 Polskiego Radia – Kubę Strzyczkowskiego ze strony części dziennikarzy, przede wszystkim związanych z konkurencyjnymi mediami. Warto zwrócić uwagę, że krytyka nie odnosi się do jakichkolwiek tez stawianych przez dziennikarza radiowej Trójki, a w ogóle faktu poruszania przez niego tematu sąsiedzkich relacji osób hetero i homoseksualnych, a także prezentacji zróżnicowanych poglądów na ten temat.
Co bardzo istotne, prowadzący audycję tonował czy nawet przerywał osobom, których wypowiedzi były zbyt drastyczne, mogły kogoś obrazić czy w inny sposób naruszyć jego dobra, a rozmowa została zmoderowana z rzadkim w naszych czasach profesjonalizmem i bezstronnością.
Atakowanie dziennikarzy za poruszanie tego czy innego tematu jest próbą tworzenia obszarów tabu w debacie publicznej, czy wręcz wymuszenia cenzury lub autocenzury. Takie działania bezpośrednio zagrażają wolności słowa, więc tym bardziej dziwi, że powielają je media, w tym portale internetowe, poświęcone rynkowi medialnemu.

Wiktor Świetlik, Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0