HomeKujawsko-Pomorskie

Atak na Jana Pawła II w rocznicę jego śmierci. Twój Ruch Bydgoszcz przypomina o swoim istnieniu…

Atak na Jana Pawła II w rocznicę jego śmierci. Twój Ruch Bydgoszcz przypomina o swoim istnieniu…

Rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II bydgoski odłam niszowej partyjki Twój Ruch postanowił wykorzystać do ataku na papieża i „błyśnięcia” w mediach społecznościowych.

Twój Ruch Bydgoszcz, jak i cała partia Janusza Palikota jest w stanie agonalnym. Sam jej założyciel pod koniec roku postanowił zawiesić działalność polityczną. Nie przeszkodziło to jednak sympatykowi tej partii, Mateuszowi Nesterokowi wykorzystać rocznicę śmierci Jana Pawła II do zaatakowania całego jego pontyfikatu, jak i Kościoła. Jego wpis w mediach społecznościowych udostępnił swoim fanom profil Twojego Ruchu w Bydgoszczy.

 

– Dokładnie 13 lat temu o 21:37 zmarł Karol Wojtyła (ps. Jan Paweł II) – Polak, który jako pierwszy został watykańskim monarchą. Jedną z jego ostatnich decyzji było przeniesienie w maju 2004 roku kardynała Bernarda Law ze stanowiska Arcybiskupa Bostonu na stanowisko Archiprezbiter Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie.

 

Dwa lata wcześniej kardynał Bernard Law zrezygnował ze stanowiska Arcybiskupa Bostonu po ujawnieniu przez The Boston Globe, że przez kilkadziesiąt lat tuszował on pedofilię występującą wśród tamtejszych księży, co odbywało się na polecenie Watykanu i w dalszym ciągu ma miejsce na całym świecie – czytamy w udostępnionym poście. Pojawia się również informacja o tym, że Jan Paweł II był przyjacielem Marciala Maciela Degollado, założyciela Legionów Chrystusa, którą to organizacją wstrząsnął skandal pedofilski.

 

– Powyższe to tylko wycinek działalności Karola Wojtyły. Jednego z najgorszych ludzi, jakich widziano na świecie. Niezależnie od tego, co Wam powie klerykalna propaganda. A jeśli komuś jeszcze przychodzi do głowy żeby powierzać tej swojej instytucji swoje dzieci, pozostaje mi wyłącznie współczuć – ocenia Mateusz Nesterok.

 

Działacz lubi robić wokół siebie medialne zamieszanie. Nie kryje swoich lewicowych i antyklerykalnych poglądów, chętnie pokazuje się w gronie działaczy lewicy. Chwali się zdjęciami z Jerzym Urbanem i Martinem Schulzem z SPD. Na razie nie przekuwa się to na sukcesy polityczne, w wyborach do Sejmu z koalicji w skład której wszedł Twój Ruch zdobył 57 głosów.

aip

 

COMMENTS