7 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Atak hackerów w USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Hackerzy wykradli dane osobowe 21,5 miliona urzędników administracji Stanów Zjednoczonych.

Federalne Biura Zarządzania Kadrami poinformowało, że komputerowa baza do której włamali się hackerzy zawierała dane 19,7 miliona urzędników oraz 1,8 miliona ich małżonków i partnerów.

Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że wykradzione informacje, poza imionami, nazwiskami oraz stanowiskami, obejmowały numery Social Security. Hackerzy weszli w posiadanie odcisków palców ponad miliona osób.

Dyrektor biura Katherine Archuleta zapewniła, że sprawę traktuje bardzo poważnie i że agencja zrobi wszystko by zmniejszyć ryzyko kolejnych włamań. Archuleta zapewniła, że wszyscy pracownicy, których dane zostały wykradzione otrzymają informację na ten temat. Dyrektor biura zachęca ich do sprawdzenia czy nie doszło do kradzieży ich tożsamości i obiecuje pokrycie kosztów weryfikacji w agencjach kredytowych.
Ujawnione dziś włamanie do bazy danych administracji państwowej ma związek z kradzieżą danych 4 milionów urzędników, o której poinformowano miesiąc temu. Były to jednak osobne ataki. Amerykanie podejrzewają, że ich autorami są Chińczycy.

Kilka dni temu była szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton oskarżyła Pekin o szpiegostwo przemysłowe. W trakcie swojego wiecu wyborczego, ubiegająca się o miejsce w wyścigu o fotel prezydenta USA, Clinton stwierdziła że chińscy hakerzy próbują „włamać się do wszystkiego, co się nie rusza w Ameryce„. Według niej, Pekin kradnie „ogromne ilości rządowych danych„.

 

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/łp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520