Asteroida Bennu realnie zagraża Ziemi. NASA wydała komunikat!

Asteroida Bennu realnie zagraża Ziemi. NASA wydała komunikat!

Według prognoz naukowców NASA asteroida Bennu zderzy się z Ziemią w 2135 roku i może zniszczyć naszą planetę. Zagrożenie z kosmosu to jedna z największych obaw ludzkości! Czy asteroida Bennu jest kolejnym z nich?

 

Asteroida Bennu jest ogromna. Waży 77 miliardów ton i ma 500 metrów średnicy. Jak wyliczyła Nasa prawdopodobieństwo, że asteroida Bennu uderzy w Ziemię wynosi 1:2700.

 

Asteroida Bennu na okrążenie Słońca potrzebuje 436 dni. Każde okrążenie przybliża ją do Ziemi o 300 tys. kilometrów. Ziemia znajduje się na pasie kolizyjnym trasy asteroidy.

 

Zagrożenie płynące ze strony asteroidy Bennu i jej zderzenia z Ziemią 25 września 2135 to wyzwanie dla NASA. Agencja kosmiczna postanowiła przygotować plan awaryjny na wypadek uderzenia Bennu w Ziemię. Fala uderzeniowa po zderzeniu z asteroidą może być bardzo niebezpieczna – zabije nawet do 60% ludzkości.

 

Jeśli Bennu uderzy w jeden z oceanów, to Ziemi grozi potężne tsunami, którego nie przeżyje żaden człowiek. W 2016 r. NASA wysłała w kierunku asteroidy specjalną misję OSIRIS-Rex. Lot potrwa jeszcze dwa lata. Celem NASA jest m.in. zbadanie gruntu Bennu.

 

MM, AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0