Assemblyman Joseph R. Lentol celebrował urodziny w Centrum Polsko – Słowiańskim

Assemblyman Joseph R. Lentol celebrował urodziny w Centrum Polsko – Słowiańskim

W pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street maiło miejsce spotkanie noworoczno – świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko – Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wykonały panie kucharki z PSC Kafeteria, była ryba oraz barszcz czerwony i kompot z suszu, panie upiekły pyszną babkę ziemniaczaną, przygotowano również kluski z makiem.

Wszystkich gości przywitała Bozena Kamiński CEO/Prezez oraz członkowie rady Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej. Na scenie obecni byli Danuta Bronchard – Wiceprezes, Marian Żak – II Wiceprezes, Jadwiga Bylinka-Ołdakowska – Sekretarz, Zbigniew Solarz – Skarbnik, Izabella Kobus Salkin – Dyrektor, Paweł Pachacz i Elizabeth Gosek przedstawiciele Komisji Rewizyjnej.

Na spotkaniu pojawili się nie tylko polscy goście, na przyjęcie przyszedł również Assemblyman Joseph R. Lentol z małżonkę i Mary Odomirok z biura Congresswoman Carolyn Maloney. Przedstawiciele Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Beata Przybyszewska AVP/ Branch Manager Polish & Slavic F.C.U. oraz Anna Branas, manager oddziału Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Blvd. na Greenpoincie, delegacja The Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc. a wśród nich Artur Dybanowski prezes organizacji, Dariusz Knapik, Paweł Pachacz i Piotr Pachacz. Było środowisko adwokatów, które reprezentował Andrzej Kamiński, obecny był również prezes Fundacji Jana Pawła II Mieczysław Pająk i artyści, którzy z Centrum Polsko – Słowiańskim związani są od lat Janusz Kapusta i Krzysztof Zacharow.

Podczas spotkania panowała iście świąteczna atmosfera i nie mogło zabraknąć miłych niespodzianek. Tego dnia wspólnie celebrowano urodziny Joseph R. Lentola. Dzięki zaangażowaniu Bożeny Kamiński i Rady Dyrektorów Centrum Polsko – Słowiańskiego na sali pojawił się piękny tort dla dostojnego jubilata. Były świeczki i wypowiedziane w sekrecie marzenie solenizanta, jak na polską tradycję przystało na sali zabrzmiało tradycyjne 100 lat, do śpiewania włączył się również Joseph R. Lentol, który doskonale radził sobie z polskim tekstem piosenki. Były życzenia i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Każdy z uczestników rozkoszował się pysznym urodzinowym tortem. Osoby, które wzięły udział w tym wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju spotkaniu dziękowały organizatorom za to, że mogą spotkać się w polskim gronie i celebrować wspólnie świąteczny czas. – Dla mnie było to jedyne świąteczne spotkanie. Mieszkam sama nie mam rodziny i nie miałam w tym roku świąt, bardzo doceniam to co robi Centrum Polsko – Słowiańskie dając możliwość osobom samotnym, aby poczuły się jak w Polsce przy świątecznym stole – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Podczas uroczystości nie mogła zabraknąć polskich kolęd, które w tym roku pięknie zaśpiewały panie z chóru Jutrzenka, pod kierownictwem Izabelli Kobus Salkin. Po krótkim występie zaproszono do śpiewania wszystkich gości. Podczas całego spotkania na pianinie grała Halina Kalitka.

Na zakończenie spotkania każdy składał sobie życzenia Pomyślności w Nowym Roku!COMMENTS

WORDPRESS: 0