5.2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Arkadiusz Milik ratuje remis dla Napoli!

Arkadiusz Milik ratuje remis dla Napoli. To pierwszy gol Polaka po ciężkiej kontuzji kolana. Neapol zremisował z Sassuolo 2:2, a Polak zdobył bramkę w 84. minucie.

Napastnik reprezentacji Polski zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie Serie A. Milik pokonał bramkarza Sassuolo strzałem z pięciu metrów. Polak zachował się najsprytniej w polu karnym, wykorzystując zamieszanie wywołane rzutem rożnymi. Milki był w tym spotkaniu rezerwowym, w 81. minucie zmienił Jorginho. W 69. minucie na murawie pojawił się też Piotr Zieliński. Aż 207 dni czekaliśmy na bramkę Arkadiusza Milika, który w październiku zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Do zdrowia wracał w ekstremalnym tempie, bo pierwsze spotkania po rehabilitacji rozgrywał już w lutym.

Po 33. kolejkach Napoli ma 71 punktów i zajmuje trzecie miejsce. Klub spod Wezuwiusza ma jeden punkt straty do drugiej Romy. Rzymianie zagrają jutro z Pescarą.