HomeSport

Argentyna potrzebuje Messiego

Argentyna potrzebuje Messiego

Armando Perez, pełniący obowiązki szefa argentyńskiej federacji piłkarskiej, powiedział, że będzie starał się namówić Leo Messiego do powrotu do drużyny narodowej.

 
Piłkarz Barcelony zrezygnował z występów w reprezentacji po ostatnim Copa America – Argentyna zajęła w turnieju uświetniającym stulecie drugie miejsce, po finałowej porażce z Chile (0:0, w karnych 2:4).
“Wybieram się do Hiszpanii, będę rozmawiał z Leo Messim. Porozumiałem się już z jego ojcem, i wiem, że spotkanie może dojść do skutku. Chciałbym w rozmowie z Leo poznać przyczyny jego rezygnacji z gry w kadrze, dowiedzieć się, jakie ewentualnie warunki musiałby zostać spełnione, żeby do reprezentacji wrócił.” – powiedział Perez.
Armando Perez aktualnie jest szefem krajowej komisji zarządzającej argentyńską federacją, komisji powołanej po zaleceniach FIFA. Perez dodał, że w Hiszpanii spotka się także z Jorge Sampaio, byłym trenerem reprezentacji Chile, od niedawna szkoleniowcem FC Sevilla. 56-letni Portugalczyk pracował z drużyną, która ograła Argentynę w Copa America przed dwoma laty, teraz jest głównym kandydatem do objęcia stanowiska trenera argentyńskiej drużyny narodowej.
„Mieliśmy już okazję omówić ewentualność pracy Jorge Sampaio z naszą reprezentacją. Na razie jednak jest on trenerem w Sevilli, gdybyśmy chcieli go zatrudnić, musielibyśmy liczyć się z dodatkowymi kosztami.” – powiedział Perez, mając na myśli konieczność wypłacenia hiszpańskiemu klubowi ekwiwalentu za zerwanie kontraktu przez trenera. W zawartej przez Jorge Sampaio umowie z Sevillą jest tzw. klauzula odejścia, opiewająca na 6 mln euro.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

COMMENTS