HomeCalifornia

Arcybiskup w San Francisco poprowadził protest przeciwko obostrzeniom z powodu COVID-19

Arcybiskup w San Francisco poprowadził protest przeciwko obostrzeniom z powodu COVID-19

Arcybiskup kościoła katolickiego w San Francisco, otwarcie potępia władze miasta. Restrykcje i obostrzenia “drwią z Boga”, bo nie pozwalają wiernym na branie udziału w mszy świętej.

Arcybiskup Salvatore Cordileone twierdzi, że władze miasta “drwią z Boga” zakazując wiernym spotykania się w kościołach. Setki katolików przemaszerowały do St. Mary’s Catherdal w niedzielę, aby przekazać jedną wiadomość: Jesteśmy ważni.

“Uczestniczenie w mszy jest tym samym co wolność słowa, bez tego, odbierają nam dusze.” – powiedziała Stella Marinucci z San Francisco.

Katolicy pragną mieć prawo, odbywać bezpiecznie msze we wnętrzu świątyń, ale z restrykcjami, które obecnie panują w mieście, zwyczajnie nie mogą tego zrobić.

“To jest drwina, drwią z was – a co gorsza, drwią z Boga. Dla władz w City Hall się nie liczycie” – nawoływał Arcybiskup Cordileone. Kazanie wygłoszone przez arcybiskupa przypominało bardziej przemowę polityka, niż mszę świętą.

Obecnie, można prowadzić msze święte, dla maksymalnie 50 osób i tylko na dworze. Biuro burmistrz London Breed powiedziało, że msze ograniczone do 25% przepustowości kościołów mogłoby zostać wznowione pod koniec miesiąca – razem z wieloma innymi zamkniętymi dotąd miejscami.

 

PS

COMMENTS