HomeUSAChicago

Archidiecezja Chicago przygotowała plan wznowienia zajęć w szkołach katolickich

Archidiecezja Chicago przygotowała plan wznowienia zajęć w szkołach katolickich

Archidiecezja Chicago opublikowała plan powrotu uczniów do szkół katolickich. Został on dostosowany do obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa.

 

W oświadczeniu, wydanym przez Archidiecezję zaznaczono, że podjęte środki ostrożności mają zapewnić bezpieczeństwo nauczycielom, dzieciom i ich rodzinom. Zgodnie z wydanymi zaleceniami nauczyciele oraz uczniowie od drugiego roku życia będą zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych twarzy. Wszyscy mają zachowywać społeczny dystans.

Ponadto uczniowie będą przydzielani do grup, w których analizie poddane zostaną prace domowe. W grupach będą znajdować się ci sami uczniowie i opiekunowie by w ten sposób ograniczyć kontakt z innymi osobami. Zmianie ulegną też zasady przywozu i odbioru uczniów ze szkół. Przy wejściu do budynków uczniom mierzona będzie temperatura

. Zaapelowano do rodziców by nie wysyłali do szkół dzieci z objawami przeziębienia czy wskazującymi na zarażenie koronawirusem. Rodzice, którzy mimo wprowadzonych zmian nie zdecydują się wysłać swoich dzieci do szkół mogą nadal korzystać z nauki online.

 

BK

COMMENTS