HomeWIELKA BRYTANIA

Aplikacja na topie App Store, “złośliwie” promująca zdrowy tryb życia uznawana za szkodliwą

Aplikacja na topie App Store, “złośliwie” promująca zdrowy tryb życia uznawana za szkodliwą

Fundacje promujące zdrowy tryb życia ostrzegają przez “szkodliwą” aplikacją dietetyczną, która promowana jest przez Apple App Store wśród młodzieży w wieku powyżej 12 roku życia.

Carrot Fit, to aplikacja tóra ma na celu “zamianę Twojego sflaczałego cielska w topowy okaz przedstawiciela rasy ludzkiej o klasie-A.”

Poznaj CARROT – Twojego nowego pana i władcę fitnessu

Taka złośliwość może być wbrew pozorom odbierana dość dobrze, przez młodzież oraz młodych-dorosłych. Jednak organizacje zdrowego trybu życia, oraz zdrowego żywienia uważają, że złośliwa otoczka może negatywnie odbić się na zdrowiu psychicznym pewnych osób.

Sama aplikacja zresztą chwali się tym, że pomogła tysiącom użytkowników. Nie przeszkadza to jednak, aby spojrzeć na nią z szerszej perspektywy i uznać, że może zaszkodzić komuś, kto już na tym etapie cierpi na zaburzenia odżywiania.

“Sposób w jaki odnoszą się do wagi jest niewłaściwy i niepokojący. To nie jest zdrowy obraz ludzkiego ciała i jest nieodpowiedzialny.” – powiedziała Gemma Oaten, menadżerka organizacji charytatywnej Seed, która zajmuje się zaburzeniami odżywiania. – “Te aplikacje oraz platformy, na których są umieszczane mają obowiązek bronienia [użytkowników], zwłaszcza podczas pandemii, kiedy zaburzenia odżywiania drastycznie wzrosły.”

Carrot Fit była promowana przez Apple, na liście aplikacji fitnessowych i nie jest dostępna na Google Play Store. Od kiedy pojawiły się głosy sprzeciwu i oburzenia wobec aplikacji, Apple zmieniło promocję aplikacji, kierując ją do ludzi w wieku powyżej 17 roku życia.

Upewnij się, że odstawiłeś/aś lody, w przeciwnym wypadku…”

Głównym problemem na jakim skupiają się przeciwnicy aplikacji jest język użyty do komunikacji z użytkownikiem.

Twórcy aplikacji komentują “Żartobliwe komentarze w Carrot zmieniają ćwiczenia i fitenss w pozytywne doświadczenie dla użytkowników, w przeciwieństwie do tego [że typowo] jest negatywne”

Aplikacja obecnie cieszy się ocenami na poziomie 4.6/5 gwiazdek.

 

 

PS

photo: apps.apple.com

 

COMMENTS