HomeKujawsko-Pomorskie

Apel o.Rydzyka: Prosimy o Waszą pomoc zwłaszcza teraz i każdego miesiąca

Apel o.Rydzyka: Prosimy o Waszą pomoc zwłaszcza teraz i każdego miesiąca

Ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił się z apelem do słuchaczy Radia Maryja i poprosił o większe wsparcie finansowe swoich mediów. Treść apelu, który opublikowany został na stronie Radia Maryja, może bez wątpienia oburzyć wiele osób. W czasach kiedy świat walczy z pandemią koronawirusa zakonnik poprosił o więcej funduszy dla Radia Maryja, Tv Trwam i „Naszego Dziennika”.

 

“Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania „Naszego Dziennika” też grozi jego zamknięcie. Czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?” – apeluje o. Tadeusz Rydzyk

 

Oto treść całego apelu opublikowanego na stronie Radia Maryja

 

Szanowni Państwo,

Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika”. Te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo. Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków.

Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania „Naszego Dziennika” też grozi jego zamknięcie.

Czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?

Dlatego jeszcze raz prosimy o pomoc w tym trudnym czasie.

Przepraszamy też Państwa za opóźnienie w wysyłaniu podziękowań. Mamy ze względu na pandemię koronawirusa pewne braki personalne. Prosimy o cierpliwość.

Módlmy się za Ojczyznę, za Rodaków i świat, za chorych, za mądrze w tej trudnej sytuacji działający rząd, za ofiarną służbę zdrowia, wojsko, policję, straż miejską, kapelanów szpitali, wszystkich pomagających wolontariuszy. Módlmy się o mądre, odpowiedzialne zachowanie wszystkich.

Bóg zapłać za zrozumienie, za współpracę.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

 

Red.

 

COMMENTS