Antoni Piechniczek został honorowym obywatelem Opola

Antoni Piechniczek został honorowym obywatelem Opola

Słynny trener piłkarski Antoni Piechniczek został dziś honorowym obywatelem Opola. Tytuł nadano mu podczas uroczystej sesji Rady Miasta Opola, zwołanej dla upamiętnienia 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Antoni Piechniczek to autor największych sukcesów Odry Opole i zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Świata w 1982 roku z reprezentacją Polski. Wniosek o jego uhonorowanie złożył Opolski Związek Piłki Nożnej. W uzasadnieniu napisano, że „nadanie tytułu będzie nie tylko wyrazem uznania i wdzięczności za jego zasługi, ale również podziękowaniem za podkreślanie roli Opola w życiu jego i jego rodziny”. Tytuł Honorowego Obywatela Opola stał się dla Piechniczka swoistym prezentem urodzinowym, bo wczoraj panu Antoniemu stuknęło 76 lat. – Odrę prowadził od 1975 do 1979 roku. W tym czasie drużyna awansowała do piłkarskiej ekstraklasy, zdobyła Puchar Ligi Polskiej, grała w Pucharze UEFA. Na jej mecze przychodziło nawet 20 tys. kibiców – przypomniał laudator, ks. Zygmunt Lubieniecki. – Największym sentymentem darzę opolskie lata. To Odra Opole zrobiła ze mnie trenera reprezentacji – powiedział Piechniczek. Podczas uroczystości uhonorowano także Janusza Stasiaka – tytułem „Zasłużonego Obywatela Miasta Opola” oraz Stanisława Gawła – Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Miasta Opola”.

Iwona Kłopocka (AIP)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0