HomePILNE

Anthony Fauci: W Stanach Zjednoczonych może być nawet 200 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

Anthony Fauci: W Stanach Zjednoczonych może być nawet 200 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

Dyrektor amerykańskiego Krajowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych doktor Anthony Fauci w rozmowie ze stacją CNN powiedział, że zarażonych w Stanach Zjednoczonych będą miliony; umrze nawet 100 – 200 tysięcy osób.

 

Dr Anthony Fauci w niedzielnej wypowiedzi dla stacji CNN przekonywał, że sytuacja w kraju może ulec dramatycznemu pogorszeniu. W sobotę w Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa przekroczyła próg 2 tys. Liczba zgonów podwoiła się w niecałe trzy doby. W niedzielę rano było to już prawie 2,2 tys. zmarłych.

Przypuszczam, że liczba ofiar wyniesie od 100 tysięcy do 200 tysięcy. Przypadków będą miliony – stwierdził Anthony Fauci.

Fauci powiedział, że restrykcje w Stanach Zjednoczonych będą mogły być zniesione po stworzeniu ogólnokrajowego systemu szybkich testów.

W wywiadzie dla telewizji CNN Anthony Fauci ostrzegł, że miliony Amerykanów mogą zostać zakażone koronawirusem. Liczbę ofiar śmiertelnych Fauci oszacował na 100-200 tysięcy.

“Najsłynniejszy lekarz Ameryki” odkreślił jednak, że są to tylko szacunki, a sytuacja szybko się zmienia. Anthony Fauci, który kieruje Narodowym Instytutem Alergii i Chorób Zakaźnych tłumaczył, że zniesienie restrykcji powinno nastąpić dopiero po stworzeniu ogólnokrajowego systemu “natychmiastowych testów”, które dają wynik w ciągu kilkunastu minut. “To może być kwestia tygodni. To na pewno nie tanie się jutro ani w przyszłym tygodniu. To potrwa trochę dłużej” – tłumaczył Fauci.

Szczytowy moment epidemii koronawirusa w USA może doprowadzić do nadmiernego obciążenia służby zdrowia. Potrzebnych więcej respiratorów, które już teraz są na wyczerpaniu. Z analiz wynika, że w szpitalach może zabraknąć  łóżek dla potrzebujących hospitalizacji pacjentów.

Red.

 

COMMENTS