HomeFloryda

Ankieta AAA – niepokój wczasowiczów z Florydy co do wyborów i COVID-19

Ankieta AAA – niepokój wczasowiczów z Florydy co do wyborów i COVID-19

Planujesz wyjechać z Florydy w tym sezonie? Nowa ankieta AAA pokazuje, że pandemia i wybory prezydenckie są głównymi wyznacznikami jak komfortowo czuję się ludzie, jeśli chodzi o podróż w najbliższych miesiącach.

Zgodnie z ankietą, większość mieszkańców Florydy (84%) boją się podróżować w tegorocznym sezonie wakacyjnym, w związku z pandemią koronawirusa. Warto jednak zauważyć, że ponad połowa (51%), boi się o wiele mniej, niż na samym początku pandemii.

Co czwarty mieszkaniec Florydy planuje wyjechać w tym roku. Za to 17% nie zdecydowała jeszcze czy gdziekolwiek pojedzie.

Preferowane metody transportu

Wśród preferowanych metod transportu królują samochody. 70% mieszkańców Florydy uważa, że to najbezpieczniejsza metoda transportu i czują się w niej najpewniej. Głównie ze względu na to, że sami decydują kiedy i jak chcą jechać, oraz dzięki temu, ze sami dbają o czystość pojazdu.

Ponad połowa (56%) nadal boi się latać samolotem. Przepełnione lotniska i równie duży ścisk na pokładach sprawiają, że dystans społeczny jest wielce utrudniony. Departament obrony podkreśla jednak, że maseczki oraz system filtracji na pokładzie samolotu sprawiają, że szanse na zakażenie się na pokładzie samolotu są znikome.

Kiedy mieszańcy Florydy rezerwują wakacje?

  • 29% przed wrześniem
  • 16% we wrześniu
  • 21% w październiku
  • 14% w listopadzie
  • 13% w grudniu

Hotel czy Airbnb

W związku z pandemią, podróżni mają mieszane odczucia co do hoteli, ośrodków i Airbnb. Około połowa ankietowanych nie czuje się bezpiecznie w hotelu ani ośrodkach, jeśli jednak stanęliby przed wyborem, to dwukrotnie więcej z nich woli je od Airbnb.

Nauka i praca zdalna zachęcają do wyjazdów

Wielu Amerykanów nadal pracuje zdalnie z domu, lub uczęscza do szkoły tylko przez Zoom. To otwiera wiele możliwości, na wyjazd.

55% mieszkańców Florydy mówi, że w związku z większą elastycznością pracy i nauki, w tym roku mają o wiele większą szansę na wyjazd.

Wybory prezydenckie

Jedynym dużym powodem aby nie wyjechać, nie związanym z pandemią, są wybory prezydenckie. 21% ankietowanych twierdzi, że odłożyła swoje plany urlopowe ze względu na wybory.

 

 

 

PS

 

COMMENTS