14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Angela Merkel zapewniła, że stoi po stronie Ukrainy. Jednak jest pewne „ale”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Niemiec ponownie stwierdziła, że konfliktu między Rosją, a Ukrainą nie rozwiąże się środkami militarnymi. Angela Merkel zaapelowała do obydwu stron o rozwagę. W kwestii gazociągu „Nord Stream 2” natomiast zapewniła, że Niemcy zrobią wszystko, aby Ukraina pozostała krajem tranzytowym.

Angela Merkel zapewniła, że stoi po stronie Ukrainy. Jednocześnie jednak apeluje do stron konfliktu o rozsądek. Kanclerz uznała za niedopuszczalne blokowanie przez Rosję ukraińskiej flocie dostępu do portów na Morzu Azowskim. „Będę w tym kontekście rozmawiać podczas szczytu G20 z prezydentem Putinem. Prosimy ukraińską stronę o rozwagą, bowiem konflikt można rozwiązać tylko poprzez rozsądną rozmowę, a nie przez militarne rozwiązanie” – powiedziała kanclerz.

W kwestii obaw związanych z „Nord Stream 2” Angela Merkel stwierdziła, że z jej punktu widzenia Unia Europejska i Niemcy muszą zapewnić, że Ukraina pozostanie ważnym gazowym krajem tranzytowym. To nie będzie łatwe – przyznała Merkel – bowiem w tej sprawie dużą rolę odgrywają emocje.

Angela Merkel mówiła o tym podczas trzeciego Niemiecko – Ukraińskiego Forum Gospodarczego. Oprócz kanclerz gościem forum był premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520