14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Angela Merkel jest już w Polsce

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest już w Polsce. O godz. 14 została oficjalnie powitana przez premier Beatę Szydło.

W Warszawie trwa spotkanie premier Beaty Szydło z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Główne tematy rozmów to relacje dwustronne i przyszłość Unii Europejskiej.
Kanclerz Niemiec spotka się dziś także między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą, szefem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i politykami opozycji.
Rozmowy premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel zaplanowano na godzinę. Później szefowe rządów spotkją się z dziennikarzami. Według zapowiedzi kancelarii premiera, główne tematy rozmów to współpraca dwustronna, polityka bezpieczeństwa, klimatyczna oraz przyszłość Unii Europejskiej. Wśród kwestii bilateralnych wymienia się sytuację Polonii w Niemczech i wzajemne wsparcie dla kandydatur w instytucjach międzynarodowych. Planowana jest też rozmowa na temat bieżącej agendy politycznej w Europie, w tym warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, polityki migracyjnej i polityki energetycznej.
Beata Szydło i Angela Merkel z pewnością rozmawiają o przyszłości Unii Europejskiej. Kilka dni temu na unijnym szczycie na Malcie Angela Merkel mówiła, że Europa różnych prędkości to rozsądna odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi Unia. Strona polska jest przeciwna takiemu scenariuszowi.
Kanclerz Niemiec po raz ostatni odwiedziła Warszawę 26 sierpnia ubiegłego roku. Wzięła wówczas udział w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej.

IAR/Sylwia Białek/Siekaj/gaj/fot.Kancelaria Premiera RP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520