14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”: „To zachowanie uważam za gorszące”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że w polityce należy panować nad emocjami i pewnie zachowania uważa za gorszące. W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” Andrzej Duda odniósł się do wydarzeń podczas uroczystości setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku, gdzie został obrzucony wyzwiskami.

„To zachowanie uważam za gorszące. To naprawdę wielka rocznica dla Polski, a zwłaszcza dla Kaszubów, bo do nich niepodległość przyszła dopiero, gdy generał Józef Haller dokonał symbolicznego gestu zaślubin Polski z morzem. Na uroczystości rocznicowe przybyło mnóstwo ludzi. Jest mi przykro, że w tak haniebny sposób zakłócono to wielkie święto” – powiedział prezydent w wywiadzie dla „Sieci”.

*

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że choroba i ludzkie cierpienie są instrumentalnie wykorzystywane w celach politycznych. W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezydent odniósł się do postulatów opozycji, by 2 mliliardy złotych przeznaczyć na onkologię, zamiast na media.

W wywiadzie dla „Sieci” Andrzej Duda podkreślił, że wydatki na leczenie nowotworów są systematycznie zwiększane. „Na początku lutego w Pałacu Prezydenckim przedstawiliśmy z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim Narodową Strategię Onkologiczną – kompleksowy, dziesięcioletni plan walki z rakiem. Mamy pełną świadomość wagi problemu” – powiedział prezydent.
Andrzej Duda przypomniał, że za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości wydatki na sektor ochrony zdrowia wyniosły 10 miliardów złotych, podczas gdy za rządów PO-PSL wynosiły 7 miliardów. „To wielka różnica. Tym bardziej, że te wydatki będą dalej rosły, aż dojdziemy do 6 procent PKB” – zaznaczył prezydent.

 

*

 

Prezydent Andrzej Duda zapowiada kontynuację reformy polskiego sądownictwa. W wywiadzie dla dzisiejszego wydania tygodnika „Sieci” prezydent mówi o rozmowach, które prowadzi z ludźmi podczas rozpoczętych podróży przedwyborczych po kraju.

„Spotykając się i rozmawiając poznaję prawdziwe problemy Polaków” – mówi Andrzej Duda – ” „Słyszę co ludzi boli i co ich denerwuje. Wiele z tych spraw to rzeczy niezałatwione po 1989 roku. Bardzo często słyszę o braku poczucia, że do sądu idzie się po sprawiedliwość. Musimy to zmienić. To jest nasze wielkie zadanie na przyszłość.” – deklaruje prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

*

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że za jego kadencji udało się znacząco zminimalizować emigrację zarobkową i obecnie wielu Rodaków chętnie wraca do kraju. W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezydent podsumowuje pięć lat swojego urzędowania. Podkreśla że Polska jest teraz krajem spokojnym i bezpiecznym.

„Niedawno rozmawiałem z pewną nauczycielką. Wróciła z dzieckiem, niedługo potem jej mąż. Ona pracuje w szkole, on ma swoją firmę. Nie boją się, że zabraknie im do pierwszego. Normalne życie, które kiedyś nie było wcale taką oczywistością. To dla mnie przykład, że wiele nam się udało. Że dzisiaj wiele rodzin zyskało poczucie spokoju i bezpieczeństwa” – zwraca uwagę Andrzej Duda.
Prezydent, ubiegający się o reelekcję podkreśla, że właśnie na tym, by takie było przekonanie wszystkich polskich rodzin, zależy mu najbardziej.

 

Pełen wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą – w dzisiejszym wydaniu tygodnika „Sieci”.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/”Sieci”/mile/zr

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520