30.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Andrzej Duda w Radiu Kraków: w sprawie in vitro potrzebny kompromis

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Andrzej Duda mówi, że w sprawie in vitro potrzebny jest kompromis. Prezydent elekt odniósł do słów kardynała Stanisława Dziwisza, który wczoraj w Krakowie ostro skrytykował metodę in vitro i rządowy projekt ustawy, który zakłada finansowanie tej metody nie tylko dla małżeństw.
Zdaniem prezydenta elekta, goszczącego rano w Radiu Kraków, metropolita krakowski nie tyle mówił o samej metodzie, co odnosił się do proponowanego tekstu ustawy. Andrzej Duda zaznaczał, że dokument regulujący kwestię sztucznego zapłodnienia jest niezbędny. „Trzeba to uregolować tak, żeby zarówno godność człowieka, jak i prawo do życia były szanowane, to da się zrobić, jest możliwy kompromisowy projekt w takim zakresie i chciałbym, żeby taki kompromisowy projekt powstał” – mówił prezydent elekt. Andrzej Duda dodał, że na sprawę in vitro patrzy podobnie jak profesor Andrzej Zoll, który ma bardzo poważne, konstytucyjne zastrzeżenia do rządowego projektu.
Prezydent elekt mówił też, że Beata Szydło byłaby dobrym premierem. „Nadawałaby się do tej roli doskonale zwłaszcza, że pokazała wielki talent zarządczy, a tego potrzeba premierowi, więc łączy w sobie dobre cechy” – podkreślał Andrzej Duda, dodając, że szefowa jego sztabu sprawdziłaby się w naprawie państwa, akcentując również prospołeczne kwestie.
Prezydent elekt powiedział też na antenie Radia Kraków, że jest zdecydowanie za utrzymaniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa. „Uzasadnienie tego jest bardzo proste – chodzi o to, żeby finanse partii były przejrzyste i aby nie było finansowania z różnych – powiedzmy – lewych źródeł” – argumentował Andrzej Duda.
W referendum 6 września Polacy odpowiedzą na pytania dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Foto: Flickr

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jacek Bańka Radio Kraków/kd/tk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520