18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Andrzej Duda w Dąbrowie Tarnowskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Dąbrowę Tarnowską w Małopolsce. Wizyta głowy państwa w tym niewielkim mieście zaledwie dwa dni po zaprzysiężeniu to rekompensata dla mieszkańców za odwołane spotkanie w marcu.

 

Andrzej Duda przerwał wówczas kampanię wyborczą po tym, jak w Tunezji doszło do zamachu terrorystycznego. Prezydent w czasie kampanii obiecywał mieszkańcom odwiedzanych powiatów, że wróci do nich i tę obietnicę teraz realizuje.

dt1

 

Pierwszym punktem wizyty Andrzeja Dudy w Dąbrowie Tarnowskiej był pomnik poległych lotników bombowca Halifax na miejscowym cmentarzu parafialnym. Samolot uczestniczył w akcji zrzutowej podczas Powstania Warszawskiego i został zestrzelony właśnie w rejonie Dąbrowy.

 

Następnie prezydent spotkał się z mieszkańcami miejscowości. Choć informacja o jego wizycie w Dąbrowie potwierdzona została dopiero w piątek, na miejscowym Rynku zgromadziło się kilka tysięcy osób.

dt2

 

Prezydent przekonywał, że Polska potrzebuje w wielu obszarach działań prowadzących do jej naprawy. Wymienił m.in. służbę zdrowia, edukację, polską gospodarkę. -Trzeba wspomóc polskich przedsiębiorców, żeby mieli więcej wolności, mogli liczyć na preferencyjne kredyty, odliczenia od podatków na cele inwestycyjne – wyliczał.

 

Zapowiedział m.in. powołanie Narodowej Rady Rozwoju przy Kancelarii Prezydenta. – Stanie się ona swoistą radą strategiczną polskiego państwa, działającą między prezydentem a rządem, która opracowywać będzie strategie rozwojowe w dziedzinach, w których źle się dzieje – stwierdził.

 

Na koniec odniósł się do komentarzy, które pojawiły się po zaprzysiężeniu go na prezydenta, jakoby wycofywał się ze swoich wyborczych obietnic. – Z niczego się nie wycofuję – stwierdził stanowczo otrzymując za to gromkie brawa. – Deklaruję wolę współpracy. Zdaję sobie sprawę z tego, że możliwości prezydenta są ograniczone. Ale liczę na to, że znajdę sprzymierzeńców w obecnym i przyszłym parlamencie oraz w rządzie, że będziemy razem naprawiać Rzeczpospolitą. Jeśli ktoś nie dostrzega tego, że wymaga ona naprawy to ma chyba klapki na oczach i nie rozmawia ze zwykłymi ludźmi o ich codziennych problemach.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520