HomePILNE

Andrzej Duda: Oby rok 2017 był dla państwa czasem rodzinnego ciepła i zawodowych sukcesów

Andrzej Duda: Oby rok 2017 był dla państwa czasem rodzinnego ciepła i zawodowych sukcesów

Tradycyjnie prezydent złożył rodakom życzenia noworoczne. – Drodzy rodacy, życzę państwu spełnienia wszystkich marzeń i realizacji najbardziej ambitnych zamierzeń. Oby rok 2017 był dla państwa czasem rodzinnego ciepła i zawodowych sukcesów, otuchy i optymizmu. Zaapelował, by nie dać się ponieść politycznym emocjom i  zapewnić, że jako Głowa Państwa będzie „wyciszać spory”. 

 

Prezydent Andrzej Duda przypomniał o realizacji obietnic wyborczych, które – jak powiedział – „zmiany przywracają wielu polakom poczucie godności i wiarę w to, że rządy mogą być bardziej sprawiedliwe”.  Wspomniał o modernizacji polskiego wojska i efektach zrealizowanego w minionym roku szczytu NATO w Warszawie. – Jesteśmy też państwem bezpieczniejszym. (…) Na naszej ziemi pojawią się na stałe sojusznicze wojska, już wkrótce będziemy witać nad Wisłą amerykańskich żołnierzy – mówił prezydent.

 

Podkreślił, że Polska jest „jednym z najważniejszych i największych krajów Unii Europejskiej”. – Poparcie polskiego społeczeństwa dla wspólnego europejskiego projektu należy do najwyższych na starym kontynencie i to przede wszystkim nam powinno zależeć na tym, by Unia Europejska poradziła sobie z wszystkimi kryzysami, z którymi zmaga się obecnie i z którymi niestety zapewne zmagać się będzie także i w 2017 roku. Niezależnie od różnic poglądów co do przyszłości Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji, czy obsady najważniejszych unijnych stanowisk, jedno nie ulega wątpliwości- w interesie Polski leży stabilna, zjednoczona i solidarna Europa.

 

Zapowiedział, że rok 2017 będzie okresem głębokiej modernizacji polskiego wojska.  – Nasi żołnierze, piloci i marynarze muszą mieć pewność, że korzystają z najlepszego sprzętu i najbardziej nowoczesnego uzbrojenia – podkreślał Andrzej Duda i zapewniał, że nadal będzie wspierał rodzinne firmy „zwłaszcza te, które z odwaga i bez kompleksów podbijają dalekie rynki”.

 

– Bezpieczne państwo to także silna gospodarka, dlatego też władze powinny gwarantować polskim przedsiębiorcom jak największą swobodę działalności, powinni byśmy być otwarci na zagranicznych inwestorów, lecz przede wszystkim promować polski kapitał i polską myśl technologiczną – mówił.

 

W kontekście licznych manifestacji odbywających się w mijającym roku i protestu opozycji w Sejmir, Andrzej Duda zaapelował do Polaków, by wspólnie i w zgodzie pracować dla Polski. – Jako prezydent Rzeczpospolitej będzie czynić wszystko, by łagodzić niepotrzebne konflikty i wyciszać spory – zapewniał.

 

-Drodzy rodacy, życzę państwu spełnienia wszystkich marzeń i realizacji najbardziej ambitnych zamierzeń. Oby rok 2017 był dla państwa czasem rodzinnego ciepła i zawodowych sukcesów, otuchy i optymizmu. Wszystkiego dobrego – zakończył prezydent.

 

Eliza Stępień AIP/fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

COMMENTS