HomePOLSKA

Andrzej Duda coraz bliżej kolejnej kadencji. Ma już 51 procent poparcia!

Andrzej Duda coraz bliżej kolejnej kadencji. Ma już 51 procent poparcia!

Andrzej Duda, urzędujący prezydent, zdobył 51 proc. głosów wg sondażu late poll z 90 proc. komisji. Rafał Trzaskowski otrzymał 49 proc. Różnica jest już większa niż błąd dopuszczalny w sondażu. Szanse urzędującego prezydenta na reelekcję rosną z godziny na godzinę.

 

Prezydent podziękował wszystkim Polakom, którzy wzięli udział w wyborach, pogratulował wyniku Rafałowi Trzaskowskiemu.

“Dziękuję mojemu kontrkandydatowi i gratuluję mu jego wyniku. Dziękuję również jego wyborcom za to, że wzięli udział w wyborach” – powiedział prezydent Duda.

 

Prezydent Andrzej Duda po ogłoszeniu exit poll zaapelował także do swoich zwolenników, aby wyciągnęli rękę na zgodę do wyborców Rafała Trzaskowskiego. “Proszę, żebyście zadzwonili do swoich znajomych, o których wiecie, że głosowali na pana Rafała Trzaskowskiego. Podajcie im rękę” – apelował prezydent. Andrzej Duda dodał, że Polska jest nasza wspólna i trzeba robić wszystko, żeby nam się w naszym kraju żyło jak najlepiej.

Andrzej Duda powiedział, że chciałby, “żeby powstała koalicja dla polskich spraw, koalicja dla polskich wartości”. Podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku prezydent mówił, że zrobi wszystko, by zjednoczyć polityków, dla których ważne są wartości takie jak rodzina, polska tradycja, kultura i historia.

“Powinniśmy wspierać się nawzajem” – powiedział Andrzej Duda. W swym wystąpieniu podkreślił też, jak bardzo ważny jest szacunek. “Nie musi być zgodności poglądów, ale bardzo proszę o się o reelekcję prezydent wygra wybory, to będzie dobrze wykonywał swoje zadania, bo- jak powiedziała- “jest dobrym człowiekiem, kocha ludzi i Polskę”.

Kinga Duda zwróciła się również z apelem do wszystkich Polaków o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Stwierdziła, że wszyscy jesteśmy równi i zasługujemy na szacunek, niezależnie od wyznania religijnego, koloru skóry, poglądów, tego kogo popieramy i kochamy. Dodała, że nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll podziękowała prezydentowi za minione pięć lat, które – jak stwierdziła – “nie zawsze były łatwe”. Jednocześnie pogratulowała Rafałowi i Małgorzacie Trzaskowskim.

Pierwsza dama zaapelowała również do dziennikarzy o szacunek dla Polaków i polityków. Wyjaśniła też, dlaczego nie chciała udzielać wywiadów mediom. “To był mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji i przeciwko kłamstwom, które niestety w mediach występują. Myślę, ż państwo nie zdają sobie do końca sprawy z tego, jak ogromna jest to manipulacja. My sami tego doświadczyliśmy. Niektórzy mówili nam, że osoby publiczne muszą się z tym liczyć. To jest nieprawda, nie daję na to zgody”- mówiła Agata Konhauser- Duda.

 

Red.

COMMENTS