Andrei Bocellemu w Poznaniu będzie towarzyszyła orkiestra Teatru Muzycznego

Andrei Bocellemu w Poznaniu będzie towarzyszyła orkiestra Teatru Muzycznego

Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu będzie towarzyszyła na scenie Andrei Bocellemu. Artysta wystąpi 11 maja z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego na tutejszym stadionie.

Pozostało coraz mniej czasu do koncertu Andrei Bocellego z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Poznań i będzie kulminacyjnych momentem jubileuszu obchodzonego już od kilku miesięcy. Włoskiemu tenorowi na scenie będzie towarzyszyła orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. To nie pierwszy raz, kiedy poznańscy muzycy zagrają u boku światowej gwiazdy w koncercie organizowanym przez Prestige MJM. Pięć lat temu zostali zaproszeni do udziału w występie Placido Domingo, który zaśpiewał przed 7-tysięczną publicznością w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Przed rokiem z kolei na scenie usytuowanej na Ostrowie Tumskim instrumentaliści akompaniowali kwartetowi Il Divo, który wystąpił dla uczczenia 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego. Orkiestra akompaniowała także innym artystom podczas ich koncertów w Warszawie, Łodzi czy Krakowie. Utwory włoskiego tenora pobijają wszelkie rekordy popularności. Wydaje się, że właśnie teraz artysta przeżywa swój dobry moment w karierze.

 

Wydanie po 14 latach płyty z zupełnie nowymi utworami oraz występy na światowych arenach z wyprzedanymi miejscami to niewątpliwie wielki sukces. Także w Polsce artysta może mówić o dobrym dla siebie czasie. Po spektakularnym koncercie w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu, w którym osobiście upamiętnił tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, kilkanaście dni temu został uhonorowany Bestsellerem Empiku. Wyróżnienie przyznano właśnie za ostatnią płytę „Si”, którą Polacy pokochali wielką miłością.

 

Wśród nagranych na krążku duetów, być może jeden zobaczymy w Poznaniu na żywo! Andrea Bocelli bowiem bardzo często podróżuje z synem Matteo, z którym wykonuje na koncertach „Fall on me”. W ciągu pięciu miesięcy tego utworu wysłuchało na platformie YouTube 40 mln osób! Z pewnością nie zabraknie go także na poznańskim, bardzo już oczekiwanym, koncercie artysty. Występ Andrei Bocellego odbędzie się 11 maja na Stadionie Poznań. Bilety można kupić za pośrednictwem www.prestigemjm.com, Koncert współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Organizatorami są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań.

 

red aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0