12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Andrea Anastasi: Zrezygnuję z prowadzenia Lotosu dla kadry

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Andrea Anastasi znajduje się w gronie kandydatów do objęcia sterów w reprezentacji Polski siatkarzy. Włoch przyznaje otwarcie, że byłby w stanie zrezygnować z prowadzenia Lotosu Trefla Gdańsk dla biało-czerwonej kadry.

– Szczerze mówiąc tak, ale dlatego że praca z kadrą to coś szczególnego, o czym myśli każdy trener – mówi w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego” Andrea Anastasi. Do niedawno głośno mówiło się jednak o tym, że włoski szkoleniowiec jest bliski sfinalizowania dwuletniej umowy z działaczami Lotosu Trefla Gdańsk. Czy ta opcja już upadła? – Spokojnie, najpierw chcę sfinalizować przedłużenie umowy z Lotosem Treflem, a później zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji w związku z polską kadrą.

Na razie nie byłem zapraszany na żadne rozmowy do PZPS. Jednak zapowiedziałem w klubie, że jeżeli będzie taka możliwość, by pracować w reprezentacji to chcę się tego podjąć – deklaruje Andrea Anastasi. Włoch jeszcze niedawno jednak deklarował, że nie zamierza wysyłać swojego CV do działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Skąd nagła zmiana decyzji? – Kiedy PZPS zdecydował, że nie przedłuży umowy ze Stephane’m Antigą, moje nazwisko zaczęło się pojawiać w gronie potencjalnych następców. Otrzymałem sygnały, że federacja jest zainteresowana, dlatego zdecydowałem się aplikować.

Chociaż władze dobrze znają moje CV, ale skoro taka jest oficjalna procedura, to zdecydowałem wspólnie z moim menadżerem, że wyślemy je do związku. Każdy trener w Polsce, jeśli otrzymałby taką propozycję, na pewno chciałby z niej skorzystać, bo nie ma ważniejszej drużyny w tym kraju niż jej reprezentacja – wyjaśnił. A co na to gdański klub. Jak przyznał w rozmowie dla „Dziennika Bałtyckiego” Dariusz Gadomski, prezes Lotosu Trefla, w klubie przygotowani są na różne warianty. – Kontrakt szkoleniowca z klubem jest cały czas ważny, są w nim też zapisy regulujące kwestie ewentualnych zmian, więc możemy być spokojni. Żadna sytuacja nas nie zaskoczy – gwarantuje prezes Dariusz Gadomski.

ŁŻ aip, Fot. Karolina Misztal

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520