Amnesty International: Rosja gwałci prawa człowieka

Amnesty International: Rosja gwałci prawa człowieka

Amnesty International apeluje do rosyjskiego parlamentu o poszanowanie praw człowieka i wolności obywatelskich. Duma Państwowa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy o karach administracyjnych za „wciąganie nieletnich w nielegalne akcje protestacyjne”.

Deputowani chcą karać rodziców i organizatorów akcji protestacyjnych, w których biorą udział nieletni. Karom administracyjnym podlegaliby również sami nieletni. Obrońcy praw człowieka z Amnesty International tłumaczą, że władze państwa mają gwarantować obywatelom prawo do wolności zgromadzeń, a nie je ograniczać. Dodają też, że wolność zgromadzeń dotyczy wszystkich obywateli, również osób nieletnich. -„Wyjście na ulicę w pokojowym proteście nie jest niczym złym, to prawo każdego wolnego człowieka” – można przeczytać w apelu Amnesty International. Obrońcy praw człowieka dodają, że niezależnie od intencji jakimi kierują się deputowani, każda próba ograniczenia wolności zgromadzeń świadczy o braku szacunku dla społeczeństwa rosyjskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0