HomeŚląskie

Amfetamina w organizmie kierowcy autobusu miejskiego w Rybniku

Amfetamina w organizmie kierowcy autobusu miejskiego w Rybniku

Amfetaminę wykryto w organizmie kierowcy autobusu miejskiego w Rybniku. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. – Dalsze czynności śledczych będą uzależnione od zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym wyników przeprowadzonych badań – podkreśla asp. Bogusława Kobeszko.

W czwartek, 9 lipca, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku od samego rana sprawdzali stan psychofizyczny kierowców autobusów komunikacji miejskiej. Takie działania, prowadzone w całej Polsce, mają związek z niedawnymi wydarzeniami, do jakich doszło w Warszawie. Przypomnijmy, że doszło tam do dwóch poważnych wypadków z udziałem autobusów komunikacji miejskiej. Najpierw z mostu Grota-Roweckiego spadł autobus, w wyniku czego zginęła jedna osoba, a 23 zostały ranne. Później na ul. Klaudyny taki sam pojazd zderzył się z czterema samochodami osobowymi.

 

Te zdarzenia łączy m.in. fakt, ze w organizmie obu kierowców wykryto amfetaminę. Ten sam narkotyk stwierdzono u kierowcy autobusu numer 9, który jeździ z Rybnika przez Niewiadom, Niedopczyce i Zamysłów. – Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mężczyzna jest trzeźwy. Niestety inny był wynik badania wykonanego narkotesterem. Urządzenie wykryło w ślinie mieszkańca Rybnika obecność amfetaminy, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań – informuje asp. Bogusława Kobeszko.

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy Związku Transportu Zbiorowego w Rybniku. – Dalsze czynności śledczych będą uzależnione od zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym wyników przeprowadzonych badań – podkreśla asp. Kobeszko

 

aip

COMMENTS