12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Amerykanin szukał w Łasku domu swojej babci, otrzyma tabliczkę z nazwą ulicy…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Urzędnicy z magistratu wysłali do USA starą tabliczkę z nazwą ul. Kościelnej. To prezent dla człowieka, który szukał w Łasku domu swojej babci.

Roee Ruttenberg jest obywatelem Izraela i Stanów Zjednoczonych. Jego rodzina pochodzi z Łasku. Jego babka jako dziecko mieszkała w tym mieście przy ul. Kościelnej. Po II wojnie światowej jego dziadkowie wyemigrowali do Izraela.

 

– Pan Ruttenberg odwiedził Łask przed dwoma laty. Kilka miesięcy po tej wizycie napisał do nas list. Napisał w nim, że odwiedzając miasto, w którym urodziła się jego babka, zauważył, że jej rodzinny dom już nie istnieje.

 

Zapytał, czy nie planujemy wymiany tabliczki z nazwą ul. Kościelnej, przy której mieszkała jego babcia. Byłby to bowiem świetny prezent dla jego mamy, która mieszka w Izraelu i nigdy nie była w Polsce – przybliża historię Krzysztof Nowakowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg w Urzędzie Miejskim w Łasku.

 

W ostatnim czasie w Łasku wymieniano na nowe tablice z nazwami niektórych ulic. Między innymi z ul. Kościelną. Od tego czasu w magistracie tablica czekała na Roee’a Ruttenberga. – Tablica z nazwą ul. Kościelnej pamiętała dość odległe czasy i nadszedł już najwyższy czas by ją wymienić. A, że ostatnio Roee Ruttenberg napisał do nas ponownie w tej sprawie, więc zgodnie z decyzją burmistrza wysłaliśmy mu tę tablicę – informuje naczelnik Nowakowski.

 

Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek mówi, że decyzja w tej sprawie nie mogła być inna. Choć z wykształcenia jest prawnikiem, to od lat pasjonuje się historią. A sprawa ta ma z historią wiele wspólnego.

 

– Gdy tylko naczelnik Nowakowski zreferował mi tę sprawę, zdecydowałem, że wyślemy tę tabliczkę panu Ruttenbergowi do Waszyngtonu i to na nasz koszt, choć wiem, że on sam chciał pokryć koszty przesyłki. Jednak my przez te parę złotych nie zbiedniejemy, a wydaje mi się, że nasz wizerunek, jako miasta na tym zyska. Poza tym przy okazji dowiedzieliśmy się czegoś nowego z historii Łasku. Wydaje mi się, że warto podtrzymać korespondencję z panem Ruttenbergiem – uważa burmistrz Łasku Gabriel Szudlarek.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520