5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Amerykanin Galen Rupp wygrał maraton Bank of Amerika. Wśród kobiet najszybsza była zawodniczka z Etiopii

Galen Rupp jest pierwszym Amerykaninem, który wygrał chicagowski maraton Bank of America od 2002 roku. Trasę o długości 26.2 mil pokonał w ciągu  2 godzin 9 minut i 20 sekund.

Jako drugi linię mety w parku Granta, 28 sekund później przekroczył Kenijczyk, Abel Kirui a trzeci był jego rodak, Bernard Kipyego. Wśród kobiet najszybsza była pochodząca z Etiopii, Tirunesh Dibaba, która ukończyła maraton w 2 godziny 18 minut i 31 sekund. Druga była Brigid Kosgei z Kenii a trzecia Amerykanka,   Jordan Hasay. Wśród zawodników startujących na wózkach inwalidzkich jako pierwsza na linii mety pojawiła się Tatyana McFadden a wśród mężczyzn triumfował Marcel Hug .